انستیتو آموزشی آرایشی برجــــــــــیس

دارای مدرک بین المللی طلایی گریماس هلند

"راهنمایی برای دختر خانم هایی که پوست خوبی ندارند"

اما به کسانی که پوست خوبی ندارند و می خواهند آن را طوری آرایش کننده که طبیعی به نظر برسد به مطالب زیر توجه کنند: 

 

اگر پوست خوبی ندارید ناامید نشوید .

پودرها، کرم پودرها و فون ها برای این ساخته شده اند که پوست شما را یکدست و یکنواخت سازند. هیچکس همیشه پوستی یکنواخت و یکدست نداشته و ندارد و اگر شما کسی هستید که دارای پوستی خوب و یکنواخت و صاف هستید پس به مطالب این قسمت توجه نکنید.اما به کسانی که پوست خوبی ندارند و می خواهند آن را طوری آرایش کننده که طبیعی به نظر برسد به مطالب زیر توجه کنند:

هنگام انتخاب نوع آرایش شما باید رنگی انتخاب کنید که نزدیکترین رنگ به رنگ پوست شما باشد. اگر شما از این قانون تبعیت نکنید به نظر می رسد که یک ماسک غیر طبیعی بر صورت خود زده اید. وسایل آرایش صورت را بر روی دست و بازوی خود امتحان نکنید بلکه آنها را بر روی پوست صورت یا گردن خود تست کنید.در اینجا چند نوع مختلف از وسایل آرایش صورت را معرفی می کنیم:

پوشش دهنده:

پوشش دهنده ها زیر کرم پودر زده می شوند و برای مخفی کردن جوش و خال و لک های پوستی استفاده می شوند. پوشش دهنده ها در تیوپ ها و بطری هایی به شکل مایع وجود دارند و برای پوست های خشک مناسب هستند. این نوع مانند لایه نازکی بر روی پوست می نشیند و یا به شکل فشرده و چسبنده که لایه ضخیم تری بر روی پوست ایجاد می کنند و برای پوست های چرب تر مناسب هستند.

پوشش دهنده ای را انتخاب کنید که کمی از پوست طبیعی شما روشن تر باشد. کرم پودری که شما بر روی آن خواهید زد آن را یکنواخت و هموار خواهد کرد. 

کرم پودر:

کرم پودر بر تمام سطح پوست صورت می نشیند و پوست را یکنواخت نرم و لطیف جلوه داده و به سه شکل عرضه می شود: مایع، کرم و کرم پودر. برای پوست های چرب از کرم های بدون چربی و برای پوست های خشک از کرم پودرهای چرب و برای پوست های ترکیبی از کرم پودرهای محلول در آب استفاده کنید.

پودر:

پودر را می توانید بر روی کرم پودر استفاده کنید. چون به کرم پودر شما کمک می کند که بر روی پوست شما بنشیند. اما هدف اصلی از پودر زدن این است که حالت بشاش و با طراوت صورت شما حفظ شود. برخلاف سلیقه بعضی ها که پودر شل را ترجیح می دهند، ما پودر فشرده را توصیه می کنیم چون تمیزتر بوده و ماندگاری آن بر روی صورت بیشتر است./منبع

+ نوشته شده در  سه شنبه سوم فروردین 1389ساعت 17:38  توسط ساناز  | 

ماسک ویژه جهت رفع لکه های ناشی از جای جوشها و یا لکه های حاملگی و میانسالی

این معجون و یا بهتر بگوییم ماسک ویژه جهت رفع لکه های ناشی از جای جوشها و یا لکه های حاملگی و میانسالی بسیار موثر است وشما می توانید اثر واقعی آن را پس از یک ماه استفاده ببینید...

 

 

 

این معجون و یا بهتر بگوییم ماسک ویژه جهت رفع لکه های ناشی از جای جوشها و یا لکه های حاملگی بسیار موثر است به شرط آنکه حتما به طور مداوم و روتین، طبق عادت با هر بار حمام کردن و یا هفته ای دو بار این کار انجام شود :

مواد لازم  برای هر بار استفاده از این ماسک :

 

ماست کم چرب  :      یک قاشق غذا خوری

 حنای بی رنگ :       یک قاشق مربا خوری

 گلا ب :                   دو سه قطره

این مواد را با هم مخلوط کرده و قبل از حمام به مدت پانزده تا بیست دقیقه بر روی صورت یا بدن خود و جاهایی که جوش می زند بمالید و صبر کنید تا خوب جذب شود که بهتر است برای جذب بهتر اگر فرصت داشتید کمی هم در بخار حمام بمانید تا کاملا جذب پوست شود در غیر این صورت لزومی نیست و می توانید پس از این مدت زمان بشویید.

اثر بخشی این ماسک زمانی خود را نشان خواهد داد که با هر بار حمام کردن بر روی صورت و بدن گذاشته شود،  در صورتی هم که فقط به عنوان ماسک بر روی پوست صورت مورد استفاده قرار می گیرد حتما هفته ای دو بار استفاده شود آنوقت شما تاثیر آن را پس از یک ماه استفاده ی مرتب بر روی چهره و بدن خود خواهید دید.

« دعا زاییده ی معرفت است و نیایش بخشی از ساختار وجود آدمی »

منبع

+ نوشته شده در  چهارشنبه یازدهم آذر 1388ساعت 10:10  توسط ساناز  | 

"چگونه پوست را در زمان خواب آلوده بودن، شاداب نمایید "

با پیروی از رهنمودهای زیر می‌توانید سر و صورت خود را آراسته کنید و آثار بی خوابی را از چهره خود بزدایید.

 

 

 

به توصیه های خانم بابی براون در این مورد توجه نمایید:

برخی شب‌ها یا خوابتان نمی‌برد یا نمی‌توانید بخوابید. بله، بی خوابی، جت زدگی (بی خوابی و ناراحتی ناشی از پرواز)، تا دیر وقت بیرون بودن، یا به خاطر فرزند بیمارتان، این‌ها از سارقین خواب شبانه هستند. صبح روز بعد اصلا سرحال نیستید، وقتی در آینه نگاه می‌کنید علائمی همچون پوست کدر، حلقه‌های تیره رنگ و چشم‌های پف آلود در صورتتان هویدا می‌شوند. از این رو با پیروی از رهنمودهای زیر می‌توانید سر و صورت خود را آراسته کنید و آثار بی خوابی را از چهره خود بزدایید.

برای پوست بی رنگ و رو

هایدریت (آبرسانی) درونی و بیرونی بهترین راه برای زنده ساختن پوست است. روز خود را با یک لیوان آب شروع کنید. پس از آن سراغ دیگر کارها بروید. زمانی که خسته هستید، کاهش لیپیدها باعث تبخیر آب پوست می‌شوند. و در نتیجه پوست خشک، سفت و کدر می‌شود.

راه حل:

از مرطوب کننده غنی تر و متراکم تر استفاده کنید (پترولاتوم عنصری است که اگر در مرطوب کننده باشد، نشانه خوبی است)، یا در عوض لوسیون، کرم بمالید. چند لحظه صبر کنید تا مرطوب کننده به خورد پوست برود. اگر باز هم پوست خشک بود، کار را تکرار نمایید.

اگر معمولا از یک زیر ساز استفاده می‌کنید، آنرا حذف ننمایید. پوست خسته، خشن و زبر است، و زیر ساز باید روی سطح و پوستی نرم و یکدست استفاده شود. در عوض، سراغ مرطوب کننده ای رنگ سایه بروید، این مرطوب کننده سرخی پوست را کاهش می‌دهد.

رهنمود:

چند قطره از زیر ساز خود را به مرطوب کننده اضافه کنید و خودتان این مرطوب کننده رنگ سایه ای را بسازید.

با دو سایه به صورت خود نیرو ببخشید:

سرخاب به همراه یک سایه روشن تر. از گونه خود شروع کنید، سپس به طرف خط موها پیش بروید. سپس سایه روشن تر را فقط روی گونه‌ها بمالید. این کار درخشندگی خاصی به پوست شما می‌بخشد.

برای حلقه‌های تیره رنگ دور چشم

راه حل و علاج این حلقه‌ها ترکیب دو ماسک یا مخفی ساز می‌باشد. با ماسکی صورتی کم رنگ برای مخفی نمودن این حلقه‌های تیره رنگ شروع نمایید. سپس آن را به صورت لایه ای روی ماسک همیشگی خود (ته رنگ زرد) بگذارید. حتما آن را اطراف دو چشم خود قرار بدهید. با نوک انگشتان ضربه‌هایی آهسته بزنید. سپس آنرا با پودر (تقریبا زرد رنگ) بپوشانید، این کار را با بالشتک مخملی انجام بدهید.

برای چشم‌های پف آلود

آرایش حداقل و جزئی بهترین راه حل برای چشم‌های پفی می‌باشد. سایه‌های چرب و درخشان را حذف نمایید، چرا که آنها خواب آلودگی و پفی چشم را نمایان تر می‌سازند. در عوض از سایه پودر نرم و مات استفاده کنید . و نیز از سایه‌های چشم‌هایی همخون با رنگ پوست بهره بگیرید. در این زمان هرگز سایه‌های تیره و سرخ رنگ که باعث هم رفتن چشم‌ها و خسته تر به نظر رسیدن می‌شوند، به کار نبرید.

بعد از استفاده از سایه، سایه چشمی سفید را روی انتهای بیرونی استخوان پیشانی بمالید (تا‌هایلات شوند). سپس چشم‌ها را فر موژه کنید تا بازتر شوند، در آخر فقط به مژه‌های بالایی ریمل بزنید. این کارها برای از بین بردن خستگی و تیره بودن پوست زیر چشم موثر می‌باشند.

5 راه حل موثر دیگر

1- پویا ساختن لباس‌ها

رنگی بپوشید که شادتر به نظر برسید. خود من، زمانی که آبی می‌پوشم احساس بهتری دارم.

2- عینک زدن

یک جفت عینک شیک، برای مخفی ساختن چشم‌های خسته موثر است.

3- به حرکت در آوردن بدن

ورزش کردن کمک شایانی به از بین بردن پفی صورت و سرحال نمودن می‌کند.

4- امتحان روغن‌های ضروری

توده ای نعناع، انرژی زایی فوری می‌باشد.

5- کلاه پوشیدن

اگر مرتب بیرون هستید، کلاه حصیری یا بیسبال، شما را شیک تر نشان می‌دهند.

+ نوشته شده در  چهارشنبه یازدهم آذر 1388ساعت 10:8  توسط ساناز  | 

"5 روش مراقبت از پوست برای خانم های مناطق سرد و کوهستانی !"

خانم‌هایی که در مناطق سردسیر زندگی می‌کنند، جاییکه سردی هوا و دمای منجمدکننده آن از همه چیز حتی پوست‌های شان انتقام می‌گیرد، می‌دانند که هیچ برف و بارانی رطوبت را به پوست‌های خشک شان برنمی گرداند

 

 

5 روش مراقبت از پوست برای خانم‌هایی که در مناطق سرد و کوهستانی زندگی می‌کنند

خانم‌هایی که در مناطق سردسیر زندگی می‌کنند، جاییکه سردی هوا و دمای منجمدکننده آن از همه چیز حتی پوست‌های شان انتقام می‌گیرد، می‌دانند که هیچ برف و بارانی رطوبت را به پوست‌های خشک شان برنمی گرداند و خرابی پوست شان را جبران نخواهد کرد. اما با  انجام چند روش ساده می‌توان از خشکی و حساسی پوست در این هوا جلوگیری کرد. ما در اینجا 5 راه به شما معرفی می‌کنیم.

1- سلول‌های مرده پوست تان را بتراشید!!! قبل از اینکه دوش بگیرید لازم است که سلول‌های مرده پوست تان را از بدن تان پاک کنید. با انجام این کار به بدن تان اجازه می  دهید تا سلول‌های جدید و زیرین نفس بکشند و رطوبت جذب کنند. یک برس زبر با جنس خوب بخرید و با آن پوست تان را ماساژ دهید. جالب است بدانید این کار باعث می‌شود که جریان خون در رگ‌های شما سریع تر و راحت تر انجام بگیرد و از تجمع لخته‌های خون در رگ‌های تان جلوگیری خواهد کرد.

2- از ضد آفتاب استفاده کنید. استفاده از کرم ضد آفتاب تنها مختص زمان‌هایی نیست که در مقابل نور آفتاب قرار می‌گیرید. ما باید همواره از پوست مان در برابر اشعه‌های مضر نور خورشید محافظت کنیم. مقدار اشعه‌های  UV‌در زمستان و درآب و هوای سرد بسیار مضرتر از شرایط دیگر است و اگر پوست ما بدون هیچ محافظی در برابر آن قرار بگیرد آسیب‌های جبران ناپذیری بر آن وارد خواهد آمد. امروزه کمپانی‌های بسیاری هستند که در محصولات آرایشی شان این نکته را مد نظر قرار می‌دهند و در کرم‌هایشان محافظ و ضد آفتاب استفاده می‌کنند.می توانید از این محصولات هم به عنوان ضد آفتاب و هم کرم آرایشی استفاده کنید.

3- از مرطوب کننده استفاده کنید. هوای سرد بیرون از خانه  تنها هوایی نیست که باعث خشکی پوست شما می‌شود. هوای داخل خانه هم  به خاطر کار کردن بخاری و یا لوازم گرم کننده و نبود هوای تازه پوست را خشک و زبر می‌کند. تنها راه مقابله با این شرایط استفاده از مرطوب کننده‌های مناسب است. توصیه می‌کنم در روز دوبار تمام بدن تان را با مرطوب کننده ماساژ دهید. یک بار صبح و یک بار قبل از خواب؛

4- از رژ لب‌های حاوی گلیسیرین و یا پمادهای نرم کننده لب استفاده کنید؛ مراقبت از لب‌ها بسیار مهم است. اولین قدم برای محافظت لب‌ها از سرما این است که دست از مکیدن شان بردارید. وقتیکه شما مدام در حال مکیدن لب‌هایتان هستید رطوبت لب‌هایتان از بین می‌رود و باعث می‌شود لب‌هایتان بدون هیچ محافظ طبیعی در برابر هوای سرد قرار بگیرند. توصیه می‌کنم قبل از اینکه بخوابید یک پماد نرم کننده لب به لب‌هایتان بمالید.

5- اگر دست و پاهایتان زیادی خشک می‌شود و پوسته پوسته می‌شوند قبل از خواب به آنها مرطوب کننده و یا پماد بزنید و با دستکش و جوراب بخوابید. البته توجه داشته باشید که جنس دستکش و جوراب تان باید نخی باشد.  

اگر شما به خوبی از دست‌ها،‌پاها ، لب‌هاو صورت تان مراقبت کنید حتی در ماه‌های سرد زمستانی هم زیبا و شاداب به نظر می‌رسید. مهم نیست از چه روش و یا محصولی برای این کار استفاده می‌کنید ؛ مهم این است که یکی از بهترین روش‌ها و محصولات را برای مراقبت از پوست و بدن تان انتخاب کنید. به یاد داشته باشید در زمستان هم باید به مقدار کافی آب بنوشید.پوست شما در زمستان هم نیازمند رطوبت و آب است.

منبع

+ نوشته شده در  سه شنبه نوزدهم آبان 1388ساعت 17:30  توسط ساناز  | 

"چگونه از شر جوش های صورت رها شویم؟ "

در صورت به کار بردن این راه کارهای ساده و موثر، ظرف مدت کوتاهی تفاوتی چشم گیر و قابل ملاحظه ای را مشاهده خواهید کرد و در صورتی که دوباره جوش‌ها عود کرد لازم است به یک متخصص پوست مراجعه کنید

 

- هرگز جوش‌ها را فشار ندهید. آن‌ها را دستکاری نکنید زیرا این کارها فقط به قرمز و ملتهب تر شدن جوش‌ها منتهی می‌شود و باکتری‌ها و چربی‌هایی که باعث ایجاد این جوش‌ها شده اند در دیگر قسمت‌های صورتتان پخش می‌شوند. هم چنین بعضی مواقع این دستکاری‌ها به زخم شدن ناحیه اطراف جوش‌ها منجر می‌شود.

- هر 30 دقیقه یک بار یک کیسه یخ را روی جوش‌ها قرار دهید و آن را حدود 2 دقیقه نگاه دارید، این عمل باعث کاهش تورم التهاب و سرخی جوش‌ها می‌شود و درد ناشی از آن را از بین می‌برد.

- از کرم پودرهای پوشاننده استفاده کنید. زمانی که با عجله باید در جایی حاضر باشید می‌توانید قبل از خارج شدن از خانه مقدار کمی کرم پودر پوشاننده رنگ پوست روی جوش‌ها بمالید تا زیاد به چشم نیایند. هم چنین این نوع کرم پودرها روی قسمت‌های براق پوست را می‌پوشانند و جلوه ای طبیعی و یک دست به صورت می‌دهند.

- با یک نوع محلول پاک سازی کننده مخصوص جوش‌های صورت و صابونی ملایم و بی بو روزی 2 تا 3 مرتبه صورتتان را بشویید و به آرامی و با ملایمت با یک لیف یا حوله کوچک پوست صورتتان را مالش دهید ولی هرگز این عمل را با خشونت انجام ندهید. وگرنه چربی طبیعی پوست صورتتان را که از به وجود آمدن جوش‌ها جلوگیری می‌کند از بین خواهد برد.

- یک نوع کرم یا پماد حاوی پروکسید بنزوئیل یا اسید سالسیلیک روی پوست صورت یا نواحی اطراف جوش‌ها بمالید ولی توجه داشته باشید که این ترکیبات در صورتی که بیش از حد استفاده شود پوست را خشک می‌کند، پس اگر پوستی حساس دارید استفاده از آن‌ها برای شما توصیه نمی‌شود.

- در صورت امکان از مواد آرایشی و بهداشتی عاری از چربی استفاده کنید، این نوع محصولات باعث ایجاده حفره و سوراخ در پوست نمی‌شود. (این سوراخ‌ها و حفره‌ها می‌توانند تبدیل به جوش و کورک شود). هر شب قبل از خواب آرایش صورتتان را با محلول پاک کننده ضد جوش پاک کنید تا چربی و آلودگی از عمق پوست صورتتان بیرون آید.

- شب‌ها مقدار اندکی خمیردندان روی نواحی اطراف جوش‌های صورتتان بمالید تا التهاب، تورم و سرخی آن کمتر شود. هم چنین برای کاهش التهاب و تورم می‌توانید یک کیسه چای مرطوب یا یک تکه پنبه آغشته به چند قطره لیموترش را به مدت 5 دقیقه روی جوش‌های صورتتان قرار دهید.

در صورت به کار بردن این راه کارهای ساده و موثر، ظرف مدت کوتاهی تفاوتی چشم گیر و قابل ملاحظه ای را مشاهده خواهید کرد و در صورتی که دوباره جوش‌ها عود کرد لازم است به یک متخصص پوست مراجعه کنید تا محلول پاک سازی کننده مناسب نوع پوستتان تجویز کند.

درمان‌های بلند مدت مانند استفاده از ماسک‌های پوست، تغییر در برنامه غذایی و افزایش مصرف آب به پیش  گیری از جوش‌های صورت کمک می‌کند.

منبع

+ نوشته شده در  سه شنبه نوزدهم آبان 1388ساعت 17:21  توسط ساناز  | 

"نکاتی در مورد بند انداختن"

یکی از راه‌های رهایی از موهای زائد صورت بند انداختن می‌باشد که برای انجام این کار اگر به این نکات توجه داشته باشید می توانید این کار را آسانتر انجام دهید.

 

 

در هنگام بند زدن در جهت حرکت عقربه‌های ساعت و یا خلاف آن حرکت می‌کنیم . جهت کندن و حرکت نخ بند باید در جهت خواب مو باشد . برای قسمتهای گونه و چانه و پیشانی نخ بند و دست را بر روی صورت می‌خوابانیم .

 توجه : برای بند زدن دور چشم یا دور لب و ابرو ، حرکت نخ و دست نزدیک به نزدیک و با احتیاط کامل و بطور سطحی و مماس با پوست انجام می‌شود .

برای جلوگیری از التهاب پوستی بعد از بند زدن از فرمول مایع زیر استفاده می‌شود:

زاج سفید به اندازه ی یک نخود ( می‌توانید از عطاری تهیه کنید )

یک قاشق الکل سفید

یک قاسق آب لیمو ( تازه ی آن بهتر است )

شصت سی سی آب جوشیده ی سرد شده ( معادل شیشه س شربت سرما خوردگی کودکان )

این محلول می‌تواند به مدت یک هفته در یخچال نگهداری شود . 

منبع

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و نهم مهر 1388ساعت 11:16  توسط ساناز  | 

ماسك گلابی؛ شاداب كننده و ضد چین و چروك

این ماسك برای پوست معمولی و خشك مفید می باشد.

 

 

مواد لازم:

یك تكه كوچك   گلابی

یك تكه كوچك   سیب با پوست و بدون هسته

یك تكه كوچك    هلو

5 تا 6 عدد    انگور بدون دانه

یك قاشق غذاخوری   جوانه ماش

یك قاشق غذاخوری    ماش پخته

یك قاشق غذاخوری    نخود پخته

یك قاشق غذاخوری    خامه

یك قاشق غذاخوری     روغن كنجد

 

تمام مواد را با هم در مخلوط كن بریزید و با درجه كم مخلوط كنید. وقتی به طور كامل مخلوط شد، روی صورت بمالید. توجه داشته باشید كه این ماسك به مدت 10 تا 20 دقیقه روی صورت بماند و بعد با آب ولرم بشویید. پوست صورت شما قبل از گذاشتن ماسك باید كاملاً تمیز باشد. ماسك باید تازه باشد و نمی توان باقی مانده آن را نگه داشت چون خواص خود را از دست می دهد. می توانید باقی مانده ماسك را روی گردن و پشت دست ها نیز بگذارید.

منبع

+ نوشته شده در  جمعه هفدهم مهر 1388ساعت 13:39  توسط ساناز  | 

"بابی برون و سوالهایی مختلف در رابطه با پوست"

جواب بابی برون به سوالهایی در رابطه با شستشوی صورت، تیغ زدن یا استفاده از موم، کوچک کردن منافذ پوست و مشکلات رایج پوست‌های چرب را بشنوید.

آیا صبحها باید صورت شسته شود حتی اگر قبل از خواب آن را شسته باشیم؟

بله، شما باید صورتتان را در صبح و عصر بشویید. صورت هر کس مقداری چربی و حتی کثیفی در شب روی پوست خود انباشته می‌سازد که باید هر صبح از روی صورت پاک شود. این کار برای بکار بردن کرم و آرایش روزانه هم مفید است زیرا آرایش روی پوست کثیف و چرب زیبا نخواهد بود. بهتر است این شستشو با آب سرد صورت گیرد تا منافذ پوست به حداقل برسد.

آیا واقعا تیغ زدن موها را خشن و تیره‌تر می سازد و به راستی اصلاح با تیغ بهتر است یا با موم؟ 

متاسفانه اصلاح موهای زاید با تیغ منجر به تیره‌تر و خشن‌تر شدن موهای بدن می‌شود. ما می‌دانیم که استفاده از تیغ سریع‌ترین و بی‌دردترین راه برای رها شدن از موهای زاید می‌باشد، اما در واقع بهترین راه برای اصلاح این موها استفاده از موم می‌باشد. اگر چه این کار بسیار درد آور است. از جهتی چون موم موها را از ریشه خارج می‌سازد رشد موها مدت بیشتری طول خواهد کشید، در حالی که تیغ موها را تنها از روی پوست می‌برد.

پوست من بسیار چرب است آیا باید از کرم مرطوب کننده یا کرم های دیگر پوست استفاده کنم؟ 

بله، استفاده از کرم مرطوب‌کننده بسیار ضروری برای هر پوستی می‌باشد و اربتاطی با نوع پوست شما ندارد. شما باید از کرم مرطوب کننده به صورت روزانه استفاده کنید، البته نوعی از آن را انتخاب کنید که بدون مواد روغنی باشد و برای پوست‌های چرب تهیه شده باشد.

منافذ پوست من بسیار بزرگ است آیا راهی برای از بین بردن آنها وجود دارد؟

متاسفانه راهی برای از بین بردن کامل این خلل و فرج وجود ندارد، اما محصولاتی وجود دارد که می‌توانند این منافذ را کوچکتر کند و تعداد آنها را به حداقل برساند. اما یادتان باشد که روزانه صورت خود را حتما دو بار در روز بشویید و از لوسیون‌ها و کرم‌های مخصوص پوست‌های چرب استفاده کنید.

+ نوشته شده در  جمعه سیزدهم شهریور 1388ساعت 18:31  توسط ساناز  | 

"با آزمایشی ساده نوع پوست خود را تشخیص دهید!"

با یک آزمایش ساده می توانید در هر زمان نوع پوست خوداعم از چرب، خشک یا مختلط ب را برای انتخاب کرمهای مخصوص به آن تشخیص دهید...

 

 

 

اغلب ما زمانی که برای درمان بیماری های پوستی خود نزد پزشک متخصص می رویم، در پاسخ به اینکه  آیا می دانیم پوستمان از کدام گروه انواع پوستها (چرب، خشک ویا مختلط ) است دچار شک و تردید شده و تشخیص آن را به پزشکمان واگذارمی کنیم، اما بهتر آن است که چون پوست انسان در هر مقطعی از زمان خاص خود برحسب تغییرات آب و هوایی ، جا به جایی و یا نوع سیستم بدن ممکن است دچار تغییر شود و گاهی از پوست چرب به پوست خشک و مختلط و یا برعکس تغییر یابد، راه تشخیص نوع پوستمان را بدانیم تا درانتخاب کرمهای مخصوص آن دچار مشکل نشویم و این کار با یک آزمایش ساده که خود می توانیم در منزل انجام دهیم  به راحتی امکان پذیر است:

1-این آزمایش را 30 دقیقه بعد ازحمام کردن انجام دهید به خصوص حمامهای طولانی مدت که پوست شما کاملا در بخارحمام با جذب آب کافی مرطوب و آماده شده است.

2-پوستتان را با حوله به طوری که به آرامی گذاشته و برمی دارید، خشک کنید.

3-از دو عدد دستمال کاغذی تمیز استفاده کرده، هر کدام را از وسط جدا کنید تا چهار لایه دستمال نازک داشته باشید. دوعدد آن را روی گونه ها  و دو تای دیگر را روی پیشانی  و چانه پهن کنید و خوب بچسبانید.

4- 5 تا 7 دقیقه صبر کنید.

نتیجه :

الف) اگر بر روی  همه ی دستمالها لکه های زرد چربی دیده شد، شما دارای پوستی چرب هستید.

ب) اگر دستمال کاغذی ها فقط حالت رطوبت کمی به خود گرفته و از لکه های چربی خبری نبود شما دارای پوستی خشک هستید. پوست خشک  در حالت طبیعی هم بر روی گونه ها کشیدگی دارد.

ج) برای تشخیص اینکه پوست شما از نوع مختلط است ، همه ی دستمالها خشک یا چرب و یکنواخت نیستند. به طور مثال دستمالهای روی گونه ها چرب و دستمال روی پیشانی خشک دیده خواهد شد و یا برعکس.گاهی هم دستمالهای روی گونه ها در قسمتهایی چرب و در قسمتهایی خشک دیده خواهند شد .

 « اساس زیبایی در پوستی سالم و زیباست »

منبع

+ نوشته شده در  جمعه سیزدهم شهریور 1388ساعت 18:29  توسط ساناز  | 

"خالکوبی را چگونه پاک کنیم؟"

بسیاری از افراد پس از مدتی خالكوبی، به‌ دنبال یك متخصص پوست می ‌گردند كه این خط و خطوط را پاك كند.با دكتر مریم یوسفی، عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی در همین رابطه گفتگو كرده ایم...

 خالكوبی عبارت‌ است از ایجاد یك علامت یا شكل پاك‌ نشدنی روی پوست با وارد كردن رنگ به داخل آن از طریق سوزن یا سایر وسایل نوك تیز.بسیاری از افراد پس از مدتی خالكوبی، به‌ دنبال یك متخصص پوست می ‌گردند كه این خط و خطوط را پاك كند. با دكتر مریم یوسفی، عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی در همین رابطه گفتگو كرده ایم.

چرا خانم ‌ها به فكر پاك ‌كردن تاتو و خالكوبی ‌شان می ‌افتند و پیش شما می ‌آیند؟

این افراد به دو دسته تقسیم می‌ شوند:

* یك گروه خانم ‌هایی هستند كه به هر دلیل خواستار پاك كردن خالكوبی هستند. شایع‌ترین علت این خواهش، پشیمان شدن بیمار است. در تحقیقی مشاهده شده كه حدود 70 درصد افراد، ساعتی بعد از خالكوبی از این عمل خود پشیمان می شوند.

* علت بعدی عدم تطابق طرح خالكوبی (شامل ابرو یا خط چشم) با طرح ایده‌آل بیمار است. گاهی هم آرایشگر دچار اشتباه شده و خالكوبی‌ های دو طرف را قرینه انجام نمی ‌دهد، لذا لازم می ‌شود كه قسمتی از طرح یك طرف پاك شود. گاهی نیز فرد دچار واكنش‌های حساسیتی (آلرژیك) به رنگ تاتو می ‌شود و لازم می ‌شود رنگ از داخل پوست خارج گردد.

 آقایان چطور؟

دسته دوم آقایانی هستند كه به هر دلیلی روی بدن خون خالكوبی انجام داده‌اند و اكنون یا به دلیل پشیمانی خواستار پاك كردن آن هستند و یا به دلیل قوانین استخدام در سازمان‌ های نظامی و ... .

 كلا چه روش‌ هایی برای پاك كردن خالكوبی و تاتو وجود دارد؟

روش‌های متعددی برای برداشتن و پاك كردن خالكوبی وجود دارد، شامل : جراحی و بریدن ناحیه حاوی خالكوبی و سپس دوختن ناحیه؛ درم ابریژن مكانیكی (در این روش از یك وسیله جهت سایش پوست استفاده می ‌شود)؛ میكرودرم ابریژن(با پاشیدن پودرهای كریستال اكسید آلومینیوم ، پوست به طور سطحی تراشیده می‌ شود و فقط برای خالكوبی ‌های سطحی كاربرد دارد)؛ سل ابریژن (از نمك برای تراشیدن پوست استفاده می ‌شود)؛ خارج كردن شیمیایی رنگ توسط یك خمیر خاص؛ سرمادرمانی (جراحی با سرما) یا كرایوتراپی؛ استفاده از اسیدهای شیمیایی و سرانجام لیزردرمانی شامل لیزرهای لایه ‌بردار مثل اربیوم و co2 و لیزرهای غیر لایه ‌بردار.

 بهترین روش كدام است؟

از میان روش های فوق برخی می‌ توانند جوشگاه‌ های بدی ایجاد كنند و نتیجه خوبی را از نظر زیبایی به همراه نداشته باشند. پزشكان متخصص پوست، بهترین روش را لیزر درمانی می ‌دانند.

 چه خالكوبی ‌هایی راحت ‌تر پاك می ‌شوند؟

هر چه خالكوبی سطحی‌ تر و قدیمی‌ تر باشد، راحت ‌تر پاك می شود. هر چه رنگ به كار رفته حرفه‌ ای‌ تر باشد، پاك كردن آن سخت‌ تر است. برخی رنگ‌ ها مثل سیاه، و آبی و قهوه‌ای بهتر از رنگ‌ هایی مثل قرمز قابل پاك شدن با لیزر هستند.

 بهترین لیزر برای این كار چیست؟

بهترین لیزرها برای پاك كردن تاتو، لیزرهای كیوسوییچد است، زیرا بدون ایجاد جوشگاه از طریق تكه‌ تكه كردن قطعات رنگ موجود در پوست، سلول‌ های ایمنی پوست را در بلعیدن و زدودن رنگ خالكوبی كمك می‌‌ كنند.

باید توجه كرد كه معمولا پاك شدن خالكوبی توسط لیزر نیاز به چند جلسه درمان دارد و بیمار باید صبر داشته باشد و به پزشك متخصص پوست خود اعتماد كند.

 عده ‌ای از آرایشگر ها برای پاك كردن اشتباهات خالكوبی خود به رنگ ‌های هم‌ رنگ پوست متوسل می ‌شوند. این درست است؟

این بزرگ ‌ترین اشتباه است و با این كار مشكلات بیمار چند برابر خواهد شد، زیرا هنگام پاك كردن رنگ ‌های هم رنگ پوست توسط لیزر، گاهی تغییر رنگ تیره صورت می ‌گیرد و  وضعیت از آن چه كه بوده بدتر می شود. برای برداشتن رنگ ‌های هم رنگ پوست نیاز به لیزرهای لایه‌ بردار یا روش‌هایی مثل لایه برداری با اسید است كه حتما باید توسط متخصص پوست انجام شود.

گاهی بیمارانی به ما مراجعه می كنند كه به دلیل استفاده از اسید در آرایشگاه‌ ها برای پاك كردن تاتو، به مشكلاتی مثل بافت‌ های جوشگاهی یا حتی ایجاد گوشت اضافه در محل دچار شده‌اند.

منبع

+ نوشته شده در  جمعه سیزدهم شهریور 1388ساعت 18:21  توسط ساناز  | 

"خانم‌ها به 6 روش می‌توانند از شر موهای زاید خلاص شوند"

خانم‌ها معمولا دوست ندارند وقتی صورتشان را اصلاح نكرده‌اند در مقابل نور بایستند چون موهای زاید كركی صورتشان در این موقعیت مشخص می‌شود. شاید به همین دلیل است كه به انواع روش‌ها متوسل می‌شوند تا از شر این موهای زاید صورت خلاص شوند؛ از موم انداختن صورت گرفته تا بند انداختن. ولی كدام یك از این روش‌ها مناسب‌ترند؟ ...

 

 

1-موم انداختن؛ دردناك اما موثر

برای موم انداختن باید صورت، موم داغ را روی پوست پخش كرده و روی آن نوار باریكی از جنس پارچه و یا سلفون كشیده و پس از سرد شدن موم و چسبیدن مو به موم با یك حركت سریع نوار باریك را همراه با مو از روی پوست بكشند.

• مزایا: ارزان، سریع، در خانه قابل انجام است، چون موم انداختن سبب كنده شدن سلول‌های مرده پوست نیز می‌شود بنابراین سبب لطافت و نرمی پوست نیز می‌گردد.

• معایب: كثیف‌كاری زیاد دارد، ممكن است سبب عفونت پوست شود و یا موها به طور یكدست و یكنواخت كنده نشوند، موهای كوتاه‌تر از دو میلی‌متر را ممكن است، نكند.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و یکم مرداد 1388ساعت 14:52  توسط ساناز  | 

"آیا مومک برای پوست خطر دارد؟ "

خیلی از خانم‌ها برای «مومک» انداختن، از آرایشگاه‌ها وقت می‌گیرند ولی آیا موم انداختن هیچ خطری برای پوست ندارد؟ …

 

موم انداختن، روشی موقت برای برداشتن موهاست که سبب کندن موها از ریشه می‌شود. موهای جدید بعد از گذشت ۲ تا ۸ هفته شروع به رویش مجدد می‌کنند. می‌گویند اگر از موم انداختن برای چند سال متمادی استفاده شود موهای ضخیم به تدریج نازک‌تر شده و تراکم‌شان کمتر می‌شود. با دکتر مریم یوسفی درباره همین روش و خطرات و مزایای پوستی آن به گفتگو نشسته‌ایم.

بهترین روش برای موم انداختن چیست؟

موم انداختن به این صورت انجام می‌شود که یک لایه نازک از موم گرم روی پوست مالیده شده و سپس یک پارچه، کاغذ یا زرورق روی آن قرار می‌گیرد و بعد از مالش در جهت خلاف رویش موها از سطح پوست برداشته می‌شود. به این روش «استریپ ‌واکس» گفته می‌شود و در مقابلش «هارد واکس» وجود دارد که در این روش از لایه ضخیم‌تری از موم استفاده می‌شود (نه از پارچه) و برای افرادی که پوست حساسی دارند مناسب‌تر است.

بهتر است موهای کدام بخش‌های بدن را موم بیندازیم؟

مناطق شایعی هست که موم انداختن برای آنها انجام می‌شود: اندام فوقانی، زیربغل، کشاله‌ران، اندام تحتانی، تنه‌ و ناحیه تناسلی.توصیه می‌شود موم انداختن در مناطق زیربغل، کشاله‌ران و ناحیه تناسلی به دلیل اینکه موهای ضخیم و پرپشتی دارند به دلیل عوارض احتمالی بعدی و تحریک غدد لنفاوی منطقه‌ای، استفاده نشود. در داخل گوش، داخل بینی، مژه، پلک، ناحیه تناسلی آقایان و نوک پستان نیز نباید از موم استفاده شود. جدیدا انواع خاصی از موم به بازار آمده که می‌توان از آن دسته به موم جلبک دریایی اشاره نمود که اگر چه پایه دریایی دارد ولی به هر حال عوارضی مشابه با روش مرسوم موم انداختن و احتمال انتقال عوامل بیماری‌زای جلبکی دارد.

چه عوارضی دارد؟

درد، سوختگی با موم داغ، حساسیت تماسی با موم یا پارچه، انتقال عوامل بیماری‌زا، فولیکولیت و سودوفولیکولیت، خون‌ریزی و کبودی، کهیر، پارگی پوست، برآمدگی‌های قرمز در سطح پوست، فرو رفتن موها به داخل پوست و تغییررنگ قهوه‌ای در محل رویش موها.

چطور عوارضش را کم کنیم؟

قبل از انجام کار به جهت رویش موها توجه کنید تا احتمال فرو رفتن موبه داخل پوست و التهاب و چرکی شدن (فولیکولیت) به حداقل برسد. گاهی به دنبال این فولیکولیت‌ها فرد موهای فرورفته را دستکاری کرده و سعی در بیرون آوردن آنها می‌کند که همین امر به التهاب بیشتر منجر شده و درنهایت قهوه‌ای شدن محل که ممکن است برای مدت‌های طولانی باقی بماند، ایجاد می‌شود. حتما حرارت موم قبل از تماس با بدن باید کنترل شود. احتمال حساسیت به پارچه، کاغذ و خود موم ممکن است وجود داشته باشد که به‌صورت قرمزی، خارش، تورم و حتی ایجاد تاول می‌تواند بروز کند.

استفاده از موم و کاردک و وسایل مشترک در آرایشگاه ضرری ندارد؟

چرا؛ مکررا دیده شده است که زگیل خصوصا در ناحیه تناسلی به دلیل استفاده از کاردک، موم یا ظرف مشترک انتقال پیدا می‌کند. ویروسی نیز وجود دارد که می‌تواند در اثر وسایل مشترک منتقل گردد. انتقال قارچ‌های سطحی پوست، عفونت‌های باکتریال و هپاتیت‌های ویروسی و ایدز نیز امکان‌پذیر است. پس حتما باید توجه شود که از ظرف‌های یک‌بار مصرف، موم جدا و کاردک و پارچه مجزا برای هر فرد استفاده شود. بهتر است در مناطقی که موهای ضخیم و پوست حساس دارند (ناحیه تناسلی و زیربغل)به جای پارچه یا زرورق و کاغذ از پدهای مخصوص استفاده شود. پارچه‌های مصرفی بهتر است از انواع هیپوآلرژیک باشند و جنس خشن نداشته باشند.

و چه کسانی نباید از مومک استفاده کنند؟

کسانی که تحت درمان با داروهای لایه‌برداری مثل ترتینوئین و ایزوترتینوئین هستند به دلیل اینکه پوست‌شان راحت‌تر دچار پارگی و شکنندگی می‌شود، بهتر است از موم انداختن استفاده نکنند و مخصوصا از موم انداختن در مناطق مبتلا به زگیل، مولوسکوم، عفونت‌های قارچی و باکتریال، خال یا پوست تحریک شده، شکاف‌دار و آفتاب سوخته اجتناب نمایند.

موم؛ انواع و اقسام

موم گرم

استفاده از «موم گرم» شایع‌ترین روش مورد استفاده است. این موم بلافاصله بعد از استعمال در سطح پوست با پارچه برداشته می‌شود و از رزین، موم پارافین، شربت گلوکز و عسل ساخته می‌شود. این روش سریع بوده و برای مناطق وسیعی در یک مرتبه استفاده می‌شود و روش مناسبی برای انواع موهای ظریف و خشن است و می‌تواند موهایی با ریشه‌های محکم و عمیق را برداشت نماید. رویش مجدد موها به صورت ظریف‌تر رخ می‌دهد. از مضرات این روش می‌توان به باقی ماندن موم در سطح بدن، حساسیت پوستی بیشتر و فرو رفتن مو به داخل پوست اشاره نمود.

موم داغ

این روش، قدیمی‌تر است و امروزه کمتر استفاده می‌شود. در این روش موم در سطح پوست سرد می‌شود و سپس برداشته می‌شود. این روش بهتر از روش قبلی سبب به دام انداختن موها می‌شود و برای مناطق کوچک با موهای ضخیم مناسب‌تر است.

موم سرد

در این روش، موم به طور آماده روی صفحات پارچه‌ای یا کاغذی قرار می‌گیرد. برخی از پزشکان، موم انداختن را در افراد دیابتیک، مبتلایان به وریدهای واریسی یا آنهایی که گردش خون محیطی ضعیفی دارند، توصیه نمی‌کنند؛ زیرا در این افراد احتمال عفونت بیشتر است

منبع

+ نوشته شده در  یکشنبه سی ام فروردین 1388ساعت 17:55  توسط ساناز  | 

"درمان 3 نوع پوست چرب،خشک و چروکیده "

درمان 3 نوع پوست چرب ،خشک و چروکیده

این 3 نوع پوست از زیبایی چهره شما جلوگیری خواهد کرد. اگر پوست شماچرب و آکنه ای است چه عاملی باعث افزایش چربی و آکنه‌ها در پوست شما میشود؟ ممکن است برای بر طرف کردن چربی صورت با مواد شوینده نامناسب،استفاده بی رویه و روزانه از داروهای ضد جوش و شستشوی بی رویه تنها باعث تشدید لکها شده و میزان تولید چربی را افزایش دهد.همچنین شکستن رژیم غذایی و پیش گرفتن یک درمان دیگر میتواند درمان و بهبود آن را از حالت طبیعی خود خارج کند.به خاطر داشته باشید برای شکل گیری یک لک هفته‌ها وقت لازم است اما فقط در عرض یک شبانه روز روی پوست شما ظاهر میشود.در اینجا چند روش برای جلوگیری از بروز لکها وجود دارد.از همین حالا اقدام کنید!

 

عادتهای درمان

1:صبح: از مواد شوینده ای که زیاد چرب نیست استفاده کنید(چرا که مسدود کننده منافذ است)و همینطور مواد نه زیاد خشک(چون باعث میشود زمانیکه پوست سعی در جبران خشکی ناگهانی آن دارد غده‌های چربی را افزایش دهد.) مواد شوینده ای که حاوی ترکیبات ضد آکنه اند ، از جمله اسید سالیسیلیک یا بنزویل پروکسید ، برای جوشها مناسبند ، اما اطمینان یابید که ترکیب مورد نظر را با یک محصول بهداشتی دیگر در رژیم خود تلفیق نکنید.

امتحان کنید: شوینده فوم (کف) پیس آترا آودا ، 24 دلار ، ترکیب عالی آن حاوی روغن وینترگرین( که به طور طبیعی از اسید سالیسیلیک مشتق ‌می‌شود ) به همراه گروهی از ضد حساسیتها نظیر روغن تاماتو ‌می‌باشد که باعث تسکین پوستهای متورم است.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و ششم فروردین 1388ساعت 19:52  توسط ساناز  | 

"مراقبت از پوست برای خانمهایی که وقت ندارند"

چه چیزهایی نیازداشته و چه چیزهایی نیاز ندارید

می خواهید که پوستی عالی داشته باشید؟ چه باور کنید چه نکنید، برای بدست آوردن آن ناچار نیستید وقت و هزینه‌ی زیادی صرف آن کنید. این نکات را بخوانید تا بدانید که داشتن پوستی خوب، زمان وتلاش زیادی نمی‌خواهد:

 

پاک کننده‌ی سریع: موثرترین پاک کننده، اغلب ساده‌ترین آن است. یک فوم یا کف پاک‌کننده انتخاب کنید که هم آرایش را پاک کند و هم پوست صورت را تا دیگر نیاز به شیر پاک کن جداگانه نداشته باشید. فقط پوست خود را خیس کرده، یک بار کف مالی کنید و آب بکشید.

تقویت کننده‌های پوست را رها کنید: مگر اینکه پوست شما خیلی چرب یا جوش داشته باشد، در غیر اینصورت تقویت کننده‌های پوست را رها کنید. همان پاک کننده برای از بین بردن چربی پوست و آرایش شما کافی است.

درمانها را ترکیب کنید: محصولاتی که ضد چروک، مرطوب کننده و ضدآفتاب را یکجا دارند، بسیار کامل هستند. امروزه، شرکت‌های تجاری مانند الی و نیتروژن، محصولات رتینول ضد پیری می‌سازند که ضد آفتاب نیز در آنها به کار رفته است .

نکته اضافی: شما می‌توانید در طول روز از ضد آفتاب استفاده کرده و در شب نیز از محصولات ضد چروک استفاده کنید در اینصورت نیازی به محصول دوم نخواهید داشت.

به یک متخصص پوست مراجعه کنید: درست است که این مرحله، وقت و هزینه‌ی بیشتری نسبت به کارهای عادی‌ای که خودتان برای پوستتان انجام می‌دهید، می برد، اما پیش یک دکتر متخصص پوست رفتن فواید بهتر و بلند مدت‌تری را به دنبال دارد. زیرا متخصصین پوست می‌توانند محصولات قوی‌تری را تجویز کنند که به کار شما سرعت بخشیده و نتیجه بهتری از آن حاصل بشود.

منبع

+ نوشته شده در  شنبه بیست و دوم فروردین 1388ساعت 16:16  توسط ساناز  | 

دستان خود را سالم نگه دارید!"

10روش برای اینکه به دستان خود برسید ،تا علائم پیری را از آنها دورکنید:                             

اگر با دستانمان آثار زیبایی خلق کنیم ،احساساتمان را بیان کنیم وکارهایی را انجام بدهیم ولی از دستان خود غافل شویم یعنی اینکه خودمان را نادیده گرفته ایم.

 

 

10 روش برای رسیدگی به دستان خود پیشنهاد می‌کنیم تا همیشه سالم و جوان بمانند.

1 – از ضدآفتاب استفاده کنید: همانطور که صورت ما در مقابل نور آفتاب آسیب می‌بیند،دستان ما هم همینطورند. استفاده از ضدآفتاب را فراموش نکنید.

2- پوسته پوسته شدن: 2 بار در هفته با یک لیف یا وسیله ی دیگری که زبر باشد پشت دستان خود را بشویید تا قرمزی پوست شما از بین برود.

3- بشره ی پوست خود را تمیز نگه دارید: کوتیکول یا بشره به عنوان یک مانع در مقابل باکتری و قارچ عمل می‌کند. اما گاهی باکتری و قارچ بیش از اندازه رشد می‌کنند. بعد از حمام از یک تمیزکننده چوبی یا فلزی استفاده کنید تا از آن محافظت کنید. (فقط مراقب باشید به پوست خود آسیب نرسانید)

4- اضطراب خود را کم کنید: استرس در اغلب ما، باعث فشار در قسمت گردن و شانه‌ها می‌شود، اما گاهی به دستان ما نیز سرایت می‌کند. سعی کنید دستان خود را از بار استرس آزاد کنید.

5- استفاده از موادی که به صورت خود می‌مالید: ویتامین ث ، رتینول و اسیدهای هیدروکسی آلفا و بتا برای پوست دست بسیار مفیدند. هر گاه از این نوع محصولات برای صورت خود استفاده می‌کنید به دستان خود نیز بزنید.

6- چسب زخم: ریشه‌های کوچک و گوشه‌های ناخن می‌توانند به هر جایی گیر کنند، گاهی ورم کرده و عفونت می‌کنند. به محض اینکه این تورم ایجاد شد روی آن را با استفاده از چسب زخم مرطوب (حتی الامکان نوع جدید آن یعنی چسب اید) بپوشانید.

7- ناخن‌های خود را کوتاه کنید: ناخن‌های بلند باعث جلب توجه می‌شوند و ممکن است دردسر ساز شوند .ناخن‌هایتان را تا یک چهارم اینچ بالای انگشت ،سوهان کنید.

8- به ناخن‌هایتان استراحت دهید: متخصصین پیشنهاد می‌کنند که هر ماه 1 هفته پس از اصلاح ناخن‌ها ،به آن استراحت بدهید.

9- تق،تق،تق ! چه باور کنید یا نه، ضربه زدن با ناخن روی یک سطح سخت ،سلامت و رشد ناخن را تحریک می‌کند. بنابراین ، با ناخن شروع کنید به طبل زدن.

10- ناخن و دستان خود را آرایش کنید: باور داشته باشید که آرایش ناخن هم به صرفه است و هم عملی. اما کسی که در آرایش ناخن حرفه ای باشد هر 2 ،3 ماه یکبار به ناخن و دست خودش می‌رسد. تنها کاری که آنها بیشتر انجام می‌دهند این است که حرفه ای‌ها بهتر از شما می‌توانند از پس مشکلات حادی مثل پینه و پوسته شدن دست برآیند.

منبع

+ نوشته شده در  چهارشنبه نوزدهم فروردین 1388ساعت 11:0  توسط ساناز  | 

"چگونه از پوست خود در برابر تابش آفتاب و افزایش سن محافظت کنیم؟"

هیچ سنی برای مراقبت از پوست دیر نیست

نور خورشید خواص فراوانی دارد؛ خواب را تنظیم می‌کند، ترشح ویتامین D را در بدن افزایش می‌دهد، و سلامت و شادابی را به بدن هدیه می‌کند. اما در عین حال مضراتی نیز دارد: قرار گرفتن در معرض تابش مستقیم آفتاب موجب چین و چروک پوست، لک‌های مزمن و سرطان پوست می‌شود.

درحقیقت نور خورشید تنها مسبب نمایش گذر عمر و افزایش سن است. اما شما مجبور نیستید در مقابل این تشعشعات زیانبار تسلیم شوید.

 

 

پرفسور دارل اس. ریگل، متخصص پوست از دانشکدۀ پزشکی دانشگاه نیویورک می‌گوید: " حتی اگر در گذشته اقدامی نکرده اید، مطمئن باشید که هیچ وقت برای محافظت از پوست دیر نیست." در اینجا نکاتی مهم برای محافظت از پوست در برابر نور خورشید را ذکر می‌کنیم.برای شروع، هر خانمی باید استفاده از میوه‌ها و سبزیجات را در برنامۀ غذایی خود بگنجاند. میوه‌ها و سبزیجات حاوی ترکیبات آنتی اکسیدان هستند که اثرات نامطلوب نور خورشید را کاهش می‌دهند. ( ترک سیگار نیز برای افراد سیگاری بسیار مهم است چون دود سیگار به مقدار قابل توجهی مولکولهای مخرب پوست تولید می‌کند.)


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه هجدهم فروردین 1388ساعت 16:36  توسط ساناز  | 

"اسرار جوانی با نینگ چائو!"

از نینگ چائو (Ning Chao)

كرم پودر غلیظ و اكلیلهای براق – اینها از جمله لوازم آرایشی هستند كه باید دست از آن بردارید. نینگ چائو اسرار جوانی پایدار را با شما درمیان می‌گذارد.

 

 

اولین برخورد من با نشانه‌های انكارناپذیر سن، زمانی بود كه روژگونه براق مورد علاقه‌ام بر روی گونه چروك برداشت. چیزی به تولدم-تازه 28 ساله می‌شدم- نمانده بود كه متوجه آغاز تغییرات چهره‌ام شدم. كك و مك‌های ناشی از تابش خورشید بازگشت‌ناپذیر شده و خطوط ریز اطراف چشمانم دیگر تنها در اثر خندیدن ایجاد نمی‌شدند، بلكه همواره آنجا بودند. هرچند هنوز سی سال هم نداشتم، اما نگرانی وجودم را پر كرده بود.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه نهم فروردین 1388ساعت 19:18  توسط ساناز  | 

"زیبایی با سم مار؟"

این روز‌ها نوعی كرم ضد چروك پوست كه در برخی از كشورهای آسیایی با استفاده از سم مار ساخته می‌شود . شركت سازنده كرم "stuns" می‌گوید؛ این كرم علاوه بر رفع چین و چروك پوست، لطافت و شفافیت گذشته آن را نیز بازمی‌گرداند.این محصول بهداشتی ـ آرایشی را یك شركت سوئیسی از سال 2006 میلادی در اروپا راهی بازار كرده است.

 

 

 

عصاره این كرم از سم گونه‌ای افعی و مار زنگی موجود در بیابانهای كشور مالزی گرفته می‌شود.

گفتنی است، آمینواسید‌های موجود در سم مار سینگال‌های عصبی مربوط به منقبص شدن پوست را غیرفعال و به این ترتیب از چروك شدن پوست جلوگیری می‌كند.

منبع

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و دوم بهمن 1387ساعت 17:26  توسط ساناز  | 

"قابل توجه آقایان: روشهای تقویت موهای مژه و ابرو و ریش"

برس زدن ابروها و مژه‌ها در رشد آن موثر می‌باشد. برای این کار باید با یک برس کوچک و تمیز روزی چند بار ، مژه‌ها و ابروها را برس بزنید

 

 

برای تقویت موهای صورت بهتر است از روش‌های زیر استفاده کنید:

پوسته چوبی فندوق را از آن جدا کرده و بسوزانید، خاکستر حاصل را به موی صورت خود (ریش ، سبیل، ابرو) مالیده و خوب ماساژ دهید.مقداری روغن بادام را با پوسته زیتون مخلوط کرده، و بگذارید حدود 3 روز بماند، پس از گذشت این مدت، حدود 30 دقیقه آن را جوشانده و سپس صاف نمایید، این مایع صاف شده برای تقویت موهای مژه و ابرو مفید بوده و همچنین باعث روییدن و پرپشت شدن موهای صورت می‌شود.هورمون دنبلان برای پرپشت کردن ریش و سبیل بسیار موثر است. برای این کار بهتر است از ورقه‌های نازک دنبلان استفاده کنید و آنهارا بر روی صورت و آن قسمت‌هایی که میخواهید پر مو شوند قرار داده و پس از گذشت 1 ساعت آنها را برداشته و صورت خود را بشویید. این عمل را هر روز تکرار کنید و نتیجه اش را شخصا مشاهده نمایید.میوه سفید نارگیل و مغزهای چرب، مانند گرود، بادام از اگر ریز و پودر نموده و بر روی ابروها و سبیل بمالید باعث مشکی شدن آنها میگردد و اگر خشک شده آنها را بسوزانید از خاکستر آنها هم می‌توانید استفاده کنید. مالیدن زرده و سفیده تخم مرغ به موهای صورت، باعث درآمدن ریش و سبیل و پرپشت شدن آنها می‌شود.سیر را بسوزانید و به صورت خاکستر در آورید و به آن تره کوهی نیز اضافه کنید، این مواد را در روغن زیتون جوشانده و به صورت خود بمالید.

منبع

+ نوشته شده در  یکشنبه سیزدهم بهمن 1387ساعت 17:14  توسط ساناز  | 

"توصیه‌های لازم برای دم کردن گیاهان برای تهیه ماسک"

خیس کردن گیاه در آب داغ در طول مدتی که برای هر گیاه توصیه شده است تا بتوان شیره فعال اجزای گیاه را تهیه کرد. حرارت دادن در حداقل زمان ممکن سبب می شود که ارزش حیاتی گیاه، نظیر بعضی از ویتامین‌ها محفوظ بماند.انتخاب جنس و نوع ظرف در حفظ خواص گیاه بی تاثیر نیست به خصوص، برای دم کردن ، باید از ظروف سرامیک یا لعابی استفاده نمود. مقدار لازم برای دم کردن گیاه معمولا 8 تا 15 گرم برای هر پیمانه آب می باشد. معمولا آب داغ را روی گیاه ریخته و مدت 15 دقیقه برای خیساندن آن کافی است و برای بعضی از اندام‌های سفت گیاهان مدت بیشتری توصیه می شود. در قوری و یا ظرف مورد نظر باید کاملا بسته باشد و عمل دم کشیدن باید با حداقل حرارت در حداقل مدت صورت پذیرد. اکنون شیره گیاه دم شده را صاف کرده و در لیوان ریخته و با مقدار کمی عسل طبیعی آنرا برای ماساژ صورت خود مورد مصرف قرار دهید. به علاوه می توانید از این دم کرده به عنوان شست و شو دهنده استفاده نمایید.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و نهم دی 1387ساعت 17:22  توسط ساناز  | 

"فواید استفاده از کرمهای شب"

با بالا رفتن سن بافت پوست نیز تغییر می کند وحتی گاهی پوست های چرب نیز خشک می شوند .قرار گرفتن در معرض تا بش نور آفتاب ،آلودگی هوا به همراه افزایش سن ومسائل درونی بدن از جمله عواملی هستند که سبب تخریب پوست در طول شبانه روز می شوند.کرم ها به طور معمول به دو دسته کلی کرم های روز وکرم های شب تقسیم می شوند .تشابه این دو کرم در مرطوب کنندگی آنهاست ،اما تفاوت آنها این است که کرم های روز حاوی مقادیری فیلتر ضد آفتاب ولی کرم های شب ،حاوی ویتامین ها ومواد مغزی ومفید برای پوست هستند .

 


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و دوم دی 1387ساعت 20:35  توسط ساناز  | 

"جوش زدن بعد ازاصلاح صورت درخانمها"

علت جوش زدن بعد از اصلاح صورت در خانمها چیست و چگونه می‌توان آن را درمان کرد؟

هر گونه ضربه و تروما به پوست می‌تواند باعث التهاب شود. چون با اصلاح صورت مو از ریشه کنده می‌شود می‌تواند در همان قسمت باعث التهاب شود و بصورت جوش خود را نشان دهد. پوست افراد به ضربه وارده واکنش‌های متفاوتی نشان می‌دهند. یعنی یک ضربه همانند در پوست دو نفر واکنش یکسانی ندارد که مربوط به حساس بودن پوست افراد می‌باشد.در ضمن در پوست افراد متفاوت میکروبهای مختلفی وجود دارد که فلورای طبیعی پوست می‌باشند و در مواقع طبیعی هیچ گونه مزاحمتی ایجاد نمی‌کنند ولی در مواقعی که پوست به دلایلی آسیب ببیند این میکروبها تزاید پیدا کرده و باعث عفونت در همان ناحیه می‌شوند. میکروبهای خاصی از قبیل استافیلوکوک طلائی در این مواقع بیشتر باعث عفونت می‌گردند.بهتر است قبل از اصلاح پوست صورت با محلولهای استریل کننده از قبیل الکل هفتاد درجه تمیز شود و اگر هنوز التهاب ایجاد می‌شود از کرمهای ضد التهاب از قبیل هیدروکورتیزون مصرف شود.

 

+ نوشته شده در  سه شنبه هفدهم دی 1387ساعت 1:4  توسط ساناز  | 

::عطر درمانی ! راز زیبایی::

تاریخچه شكل گیری این روش چیست؟

بیشتر مردم آگاهند كه گیاهان عناصر شیمیایی گوناگون دارند كه می توان آنها را استخراج و استفاده های مفید متعدد كرد. در این روش،‌ عطر گیاه از روغن های بودار ساخته شده كه در ساعات متفاوت شبانه روز به مقادیر گوناگون در اندام های متفاوت گیاه وجود دارند.این روغن های طبیعی را نوعی نمودار شخصیت گیاه تصور می كنند. گیاه شناسان تصور می كنند كه جریان گردش و تمركز آنها در اندام های متفاوت گیاه بستگی به وضعیت خورشید و فصل سال و به ویژه بستگی به وضع كره ماه نسبت به زمین دارد. كیفیات و آثار شیمیایی و درمانی یك عطر خاص گیاهی همچنین بستگی به اندامی از گیاه دارد كه از آن استخراج شده است. 

 

 

این روش چگونه عمل می كند؟

پوست بدن انسان خیلی پیش از آنكه تا كنون تصور كرده ایم توان جذب دارد. تحقیقات هم اكنون ثابته كرده اند كه برخی داروها را اگر به مدت كافی با نوارهای خاص نگه دارنده روی پوست بدن قرار دهند آنها به آسانی جذب پوست شده و آثار درونی می گذارند.مواد بودار ذراتی پخش می كنند كه آنها را مولكول های باردار یا مولكول های ناشر بو می نامند. دماغ انسان این مولكول های ناپیدا را می گیرد و سپس اطلاعاتی ویژه از آنها به چند بخش خاص مغز می فرستند و مغز آن اطلاعات را به عنوان بوهای آشنا یا بیگانه یا دلپسند یا خوب یا بد و غیره طبقه بندی و تفسیر می كند. 

روش اجرا چگونه است؟

شماری درمانگران آن ها را مانند داروهای دیگر تجویز می كنند؛ برخی دیگر آنها را در شكل بخار تنفسی تجویز می كنند. و دیگران آن ها را برای مالش روی پوست بیمار ماساژ می دهند. درمانگرانی هستند كه مخلوطی از هر سه گونه كاربردهای روغن های معطر را به كار می گیرند. 

این روش چه كاربردی دارد؟

این روغن ها در نزدیك به یكصد بیماری و وضعیت نامطلوب جسمی و روانی –عصبی به كار گرفته و نتایج درمانی خوب كسب كرده اند ولی اینجا تنها برخی از آنها را نام می بریم؛ انواع زخم ها و سوختگی ها و ورم ها، داغ های روی پوسا، انواع جوش های چهره، كشیدگی های مولد زایمان كه قابل پیشگیری با روغن مناسب نیز هستند، انواع دردهای عضلانی و مفصلی،‌انواع بیماری های ریوی چون آسم و برونشیت، سرماخوردگی، ناراحتی های روده بزرگ، ناراحتی ها و بیماری معده، یبوست، سرفه، غده ها یا كیست های درونی و بیرونی، افسردگی روانی،‌ غش، اسهال، تب، اگزمای پوستی، بواسیر، گازهای زیاد گوارشی،‌سردرد، سوءهاضمه، روماتیسم، شوك های جسمی و روانی، سینوزیتیس، پوست خشك یا چرب یا خیلی حساس یا خیلی تحریك شده، گلوی ناراحت، درد دندان، درد پشت، ضعف جنسی، و غیره. افزون بر آنها كه نام بردیم و نبردیم، روغن های معطر گیاهی را می توان برای تحریك و تقویت اشخاص ضعیف و سست یا آرام كردن اشخاص ناراحت، و وسواسی و نگران استفاده كرد. 

چه انتقاداتی به این روش وارد است؟

روش عطر درمانی ممكن است به علت هزینه نسبتا گران آن هیچ گاه استفاده خیلی گسترده نیابد. تولید روغن های معطر گیاهی و نگهدای آنها كه باید در شرایطی خاص باشد تا خواص آنها ناپدید نشوند هزینه نسبتا گران دارد و البته هشت تا ده جلسه درمان نیز ارزان نیست. بنابراین چون روش عطر درمانی زمانی نسبتا دراز میگیرد تا نتایج درمانی مطلوب دهد و از داروهای نسبتا گران بها استفاده میكند، امكان اینكه یكی از روش های خیلی گسترده پزشكی شود اندك است.

منبع

+ نوشته شده در  سه شنبه دهم دی 1387ساعت 16:44  توسط ساناز  | 

"پلینگ یا پاکسازی پوست در منزل"

بعضی وقتها وقتی جلوی آینه دقیق به پوستمان نگاه می کنیم به دانه های سر سیاه ریزی بر روی بینی وگاهی گونه ها بر می خوریم که پوستمان را از شفافیت وصافی خارج ساخته وکدر نشان می دهد.می توان با یک پاکسازی ساده این دانه های سیاه وجوشهای زیر پوستی مرده را پاک کرد و به پوست شادابی بخشید.

مراحل پاکسازی یا پلینگ پوست

1-بخور دادن : اولین مرحله برای پاکسازی پوست بخور دادن و آماده سازی پوست برای پاکیزگی است.به این ترتیب که داخل ظرفی 2 لیوان آب را با یک قاشق غذا خوری بابونه مخلوط کرده وروی شعله گاز بگذارید تا کاملا به جوش بیاید.سپس از روی شعله برداشته وبه وسیله ی یک حوله که روی سر می اندازید صورتتان را 20 دقیقه بخور دهید تا کاملا منفذ های پوستی باز شده و دانه های سر سیاه برای بیرون آمدن از زیر پوست آماده شوند.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه بیستم آذر 1387ساعت 14:4  توسط ساناز  | 

"نگران چروك دور چشم‌تان نباشید؟!"

خیلی زود است كه یك خانم زیر 30 سال نگران چروك دور چشم باشد و یا حس كند اطراف لبهایش چروك دارد و درباره راه حل آن بپرسد. اما چون می خواستید اطلاعاتی در این زمینه كسب كنید برای شما و دیگر خوانندگان این طور شروع می كنم كه:

 

 

 خانم‌ها از سن 30 سالگی به بعد به تدریج و به آرامی پوست شان نازك و خشك می شود، به خصوص آنهایی كه بدون كرم ضد آفتاب سالهای طولانی در معرض نور آفتاب مستقیم بوده اند. متوجه چین و چروك در صورت و به خصوص دور چشم‌ها می شوند. بنابراین اگر پیش از بروز چروك‌ها تحت نظر پزشك از كرم‌های ضد چروك مخصوص دور چشم و مرطوب كننده‌ها و ضد آفتاب مناسب استفاده كنید بروز چین و چروك به تعویق خواهد افتاد مصرف این كرم‌ها برای مراقبت از پوست باید مداوم و همیشگی باشد و شما می توانید از متخصص پوست خودتان بخواهید نوع مناسبی را تجویز كند و مطمئن باشید كه نه تنها استفاده از آن ‌بدون عارضه است بلكه سودمند هم خواهد بود.اما درباره اینكه بعضی از خانم‌ها جوان علاقمند هستند به منظور زیباتر شدن از مواد حجم دهنده لب‌ها كمك بگیرند، باید تاكید كنم، به طور كلی توصیه من بر این است كه اگر ناهنجاری خاصی در صورت تان ندارید و برای مثال به علت حوادث و تصادف یا ناهنجاری مادرزادی مشكلی در پوست صورت تان نیست از این ایده صرف نظر كنید. تزریق ژل‌های مخصوص به وسیله پزشكان متخصص و جراحان پلاستیك می تواند برای آنهایی سودمند باشد كه كه بخشی از پوست شان فرو رفته و گود است یا درباره لب‌های خیلی نازك یا سینه‌های خیلی كوچك برای زیبایی متقاضیان خاص خود را دارد. هر چند كه عوارض جانبی آن به شرط اینكه به وسيله متخصص انجام بگیرد، نادر است اما آیا می دانید باید بارها تزریق شوند. گاهی واكنش‌های ایمنی بدن به عنوان یك جسم خارجی آن را می شناسد و ایجاد عفونت یا حتی عدم قرینگی در دو طرف می توند شما را پشیمان و نا زیبا كند. خصوصا اگر به وسیله افراد غیر متخصص انجام شود. خوب فكر كنید گاهی پشیمانی شما سودی ندارد و برای آن دیر است.

منبع:مجله سلامت - شماره 188

+ نوشته شده در  شنبه شانزدهم آذر 1387ساعت 12:9  توسط ساناز  | 

"مهمترین ماسکهای روشن کننده ویژه‌ی پوستهای کدر!"

بعضی وقتها احساس می‌کنیم پوستمان تیره و کدر شده ،آن هم نه با نور خورشید و یا خستگی بلکه به حالت جرمی که بر روی پوست سنگینی می کند. زمانی که چنین احساسی نسبت به پوست خود پیدا می کنیم بهتر است از ماسکهایی که حالت چسبندگی بیشتری داشته واین جرم ها را جذب خود کرده و لایه ای از روی پوست بر می‌دارد استفاده کنیم و شفافیت و روشنی پوستمان را دوباره بر گردانده و به آن شادابی ببخشیم .چند ماسک روشن کننده مخصوص این نوع پوستها وجود دارد که ساده و راحت در منزل تهیه می شود وبسیاردر شفاف کردن پوست موثر است.قبل از آنکه به ماسکها بپردازیم توصیه می شود ماهی یکی ،دوبار در حمام بر روی پوست مرطوب شده ی خود سفیداب (روشور) پودر شده بمالید و کمی صبر کرده و سپس با ماساژ و از بین بردن لایه‌های کثیف روی پوست آنرا بشویید. این عمل یکی دوبار در ماه هم در پاکسازی ولایه برداری پوست و هم در روشن شدن آن کمک می کند.

 

 

ماسک اول :سفیده ی تخم مرغ چون حالت چسبندگی شدیدی دارد و علاوه بر شفاف کردن پوست ،در ترمیم جوشهای صورت نیز موثر است به تنهایی بسیار برای پوست مفید است ،پس یک سفیده‌ی تخم مرغ را خوب به هم می‌زنید تا کاملا سفید شده و کف مانند شود سپس این کف سفید را بر روی پوست مالیده و بدون حرکت ،ربع ساعت درآرامش دراز بکشید. وقتی کاملا جذب وخشک شد پوست را ابتدا با آب ولرم وسپس حتما با آب سرد وخنک بشویید.این ماسک را هفته ای دوبار در آرامش کامل بزنید.

ماسک دوم :یک قاشق مربا خوری عسل را با نصف قاشق چایخوری پودر بادام سفید شده مخلوط کرده که حتما برای راحتی کار عسل را در جای گرمی مثل روی درب کتری آب جوش قرار داده تا راحت تر با پودر بادام مخلوط شودسپس این مخلوط را کاملا آرام وبا حرکت دورانی روی پوست مالیده ،پس از خشک شدن ابتدا با آب ولرم وسپس با آب سرد وخنک بشویید.از این ماسک هفته ای یک بار استفاده کنید.

ماسک سوم :نشاسته نیز به دلیل چسبندگی خاصیت تمیز کردن پوست را دارد و تمام جرم های پوستی را گرفته و در ترمیم جوشها نیز بسیار موثر است. برای درست کردن ماسک نشاسته هم می‌توانید از یک قاشق غذاخوری ماست کم چرب و یک قاشق چایخوری نشاسته استفاده کنید و هم می‌توانید به جای ماست از یک قاشق شیر استفاده کرده، پس از مخلوط کردن آن را به آرامی بر روی پوست زده و صبر کنید تا کاملا جذب وخشک شود و همانند ماسکهای قبلی ابتدا با آب ولرم وسپس با آب خنک وسرد بشویید. از این ماسک نیز هفته ای یک الی دو بار استفاده کنید.

ماسک چهارم: یک قاشق عسل را با یک قاشق چایخوری پودر شیر مخلوط کرده وبه همان ترتیب ماسکهای قبلی بر روی پوستتان بزنید و پس از جذب وخشک شدن باآب ولرم و سپس با آب خنک شستشو نمایید.

نکته ی قابل توجه این که از این ماسک می‌توانید به عنوان شیر پاک کن برای پاک کردن کرم وکرم پودر  از روی صورت نیز استفاده کنید . در تمامی این ماسکها حتما از صحبت کردن وخندیدن و حرکت کردن خودداری کنید زیرا هم بهتر است ماسکها را در آرامش کامل و با فکری آرام استفاده کنید تا تاثیر بیشتری بر روی پوست داشته باشد و هم از به وجود آمدن چین وچروک های صورت جلو گیری کند.

 

                                           «پوست شاداب نشان از شادابی من است»

منبع

+ نوشته شده در  چهارشنبه سیزدهم آذر 1387ساعت 9:24  توسط ساناز  | 

"راهکاری طلایی برای کوچک نشان دادن منافذ پوستی!"

سوال:اخیراً منافذ پوستم بزرگتر شده اند. آیا می‌توانم کاری انجام دهم که این منافذ، کوچکتر به نظر برسند؟

در بعضی از موارد بله!

اگرچه اندازه و تعداد منافذ پوستی شما به طور ژنتیکی روی پوستان وجود دارند، اما با افزایش تدریجی سلول‌های مرده، کثیف و چرب، این منافذ بیشتر و بزرگتر نشان داده خواهند شد.برای کمتر شدن این منافذ و کوچک شدن آنها، باید سلول‌ها و بافتهای مرده از بین برده شوند، که این کار باید در هفته یک بار با پوسته پوسته شدن آنها انجام شود.اما برای به حداقل رساندن اندازه این منافذ و کوچک تر نشان دادن آنها در یک آرایش زیبا، می‌توانید از یک کرم پودر استفاده کنید، که به نرمی بر روی صورت مالیده شوند. استفاده از پایه‌های پودری به تنهایی روی پوست این منافذ را بزرگ تر نشان می‌دهند که یکی از عیب‌های مهم در آرایش می‌باشد. اما اگر این پودرها روی پایه ای مرطوب و کرمی استفاده شود، به صاف شدن پوست کمک می‌کند و توجه را نسبت به این منافذ کم می‌کند.

منبع

+ نوشته شده در  یکشنبه سوم آذر 1387ساعت 9:5  توسط ساناز  | 

"پیشگیری از جوش صورت بعد از اصلاح مخصوص پسران و آقایان جوان!"

در بیشتر مواقع پسران جوان وحتی گاهی آقایان ،بعد از اصلاح با تیغ دچار مشکلاتی چون جوش زدن صورت ،ملتهب شدن پوست وحتی شکستگی مو در زیر پوست می شوند واز این بابت به دنبال راه حل هستند ،با رعایت چند نکته به راحتی می توان این مشکلات را حل کرد:

 

 

1- نکته‌ی اول که مهم و قابل توجه است این است که بهتر و بهتر است که هنگام حمام کردن و یا پس از آن که پوست صورت کاملا مرطوب است این کار را انجام دهید زیرا این رطوبت پوست اولین و مهمترین اساس در جلوگیری از جوش زدن والتهاب آن است.

2- در صورتی که حمام کردن مقدور نیست چندین بار صورتتان را با آب گرم وصابون بشویید تا نه تنها مرطوب شده بلکه با ترشح مقداری چربی پوست لطیف تر وبرای اصلاح آماده تر خواهد شد.

3- کف یا خمیر ریش ویا صابون مورد نظر تان را به حالت دورانی وماساژ به صورت بمالیدواز سمت پایین به بالا این کار را انجام دهید.

4- افرادی که پوستشان زیاد جوش می زند وبا جوشهای چرکی همراه است بهتر است از تیغهای یک بار مصرف برای هر بار اصلاح استفاده نمایند.

5- پس از اصلاح وشستشوی آن تنها حوله را روی پوست گذاشته وبرداشته وخشک کنید ومطلقا بر روی پوست محکم نکشید.

6- حتما از محلولهای بعد از اصلاح ویا به عبارتی آفتر شیو ها برای ضد عفونی کردن پوست بعد از اصلاح استفاده کنید.

7- در صورت جوش زدن در چند نوبت از صابونهای تری کلرو کروان که ضد جوش هستند استفاده کنید تا به مرور جوشها از بین بروند.

8- اگر پوست خشک و زبری دارید ،بعد از استفاده از آفتر شیو و ضد عفونی کننده ها حتما از کرمهای مرطوب کننده و به حالت دورانی وملایم روی پوست بمالید.

9- گاهی برای پوست جهت اصلاح چه با تیغ وچه با ماشین میتوان قبل از آن از یک ماسک مرطوب کننده ی خوب که به راحتی می‌توانید در منزل تهیه کنید استفاده کرد و پوست را برای اصلاح آماده ساخت که این ماسک عبارت است از : یک عدد تخم مرغ ویک قاشق چایخوری روغن زیتون که آنها را به خوبی با هم مخلوط کرده و می‌زنیم ،سپس با یک تکه پنبه این مخلوط را بر روی پوست تا گردن خوب بمالید وبعد از ده دقیقه که خشک شد با آب ولرم بشوییدو سپس اصلاح کنید . 

 «  پوست جلوه ای از زیبایی خداوند است با آن مهربان باشیم »

منبع

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و هفتم آبان 1387ساعت 8:59  توسط ساناز  | 

"هشت کاربرد عسل در زیبا شدن "

بر طبق فرهنگ لغت عسل ماده‌ای شیرین و زرد رنگ است كه زنبورهای مختلف از شهد گل‌ها تهیه می‌كنند اما جدا از اینكه عسل به عنوان یك ماده غذایی به شمار می‌آید، آیا می‌دانستید كه عسل یكی از قدیمی‌ترین و موثرترین مواد برای كمك به زیبایی است؟

 

 

عسل شامل موم و شكر و مواد معدنی است و یك مرطوب كننده طبیعی به شمار می‌آید و همانند یك ماده ضد سوزش برای پوست‌های حساس عمل می‌كند.عسل می‌تواند در خیلی از محصولات زیبایی یافت شود، شما می‌توانید این محصولات را در مغازه‌های محلی یا مغازه‌هایی كه دارای محصولات زیبایی مطلوب هستند بیابید. جالب اینكه خیلی از این محصولات می‌توانند بسیار گران قیمت باشند اما تعدادی از این محصولات هم می‌توانند در منزل ساخته شوند.اگر می‌خواهید به راز و رمز زیباسازی عسل پی ببرید مواردی كه درباره عسل می‌گوییم را امتحان كنید. اما قبل از استفاده عسل روی پوستتان مطمئن شوید كه به آن حساسیت ندارید. 


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه نوزدهم آبان 1387ساعت 1:0  توسط ساناز  | 

"راههای بی نظیر از بین بردن مشکلات رایج در زیبایی !"

اگر شما دچار سلولیت ( تجمع موضعی چربی زیر پوست), جای زخم روی صورت تان, خطوط چاقی روی شکم تان و یا حتی رگ‌های برجسته روی دست و پایتان هستید, برای شما راه حل‌های مناسبی وجود دارد. وقتش رسیده که باورهای غلط را دور بریزید و یا اگروقت و حوصله ندارید راه‌های میان بر را برای خلاصی از شر آنها و زیباتر شدن تجربه کنید. 

 

. سلولیت

 فکر می‌کنید سلولیت, این چربی‌های گلوله ای از کجا زیر پوست شما, راه پیدا کرده اند؟در این موارد باید از پدر و مادرتان متشکر باشید! چون بعضی از اوقات که این چربی‌های که زیر پوست تان دست انداز ایجاد کرده اند, ارثی هستند. سلولیت‌ها چیزی جز چربی‌های معمولی بدن شما نیستند, ولی اگر شما مستعد سلولیت باشید, این برجستگی‌های چربی, محکم پوست شما را به عضلات متصل می‌کنند, به طور معمول اگر شما چاق باشید احتمال اینکه دچار سلولیت شوید بیشتر است ولی افراد لاغر هم این چربی‌های گلوله ای را ممکن است داشته باشند. 


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه چهاردهم آبان 1387ساعت 7:44  توسط ساناز  | 

"با موثرترین ماسک‌های میوه‌ای آشنا شوید !"

این روزها تب استفاده از انواع ماسک‌های زیبایی در میان خانم‌ها و حتی برخی آقایان به شدت افزایش یافته است اما جالب است بدانید که چون ماسک‌های صورت موجود در بازار مطابق با نیاز نوع پوست هر فرد ساخته نمی‌شوند ممکن است استفاده از آنها برای فرد زیان‌آور باشد بنابراین متخصصان پوست درباره عوارض استفاده از این ماسک‌ها در پوست‌های گوناگون هشدار می‌دهند....

 

 

دکتر حبیب انصارین، متخصص پوست و مو و عضو هیات علمی‌دانشگاه علوم پزشکی ایران می‌گوید: «متخصصان پوست گاهی به صورت تجربی و گاه به روش علمی‌فرمولاسیون مناسب پوست فرد را تجویز می‌کنند اما فرمولاسیون‌ ماسک‌های تجاری موجود در بازار ممکن است نه تنها برای پوست فرد مناسب نبوده بلکه آثار منفی به بار آورد.» وی در ادامه می‌افزاید: «برای مثال چنانچه پوست فردی خشک باشد و از دارویی حاوی الکل استفاده کند پوستش تحریک شده و حساس‌تر می‌شود. بنابراین شما که پوستی شاداب و با طراوت می‌خواهید و در این راه تا به حال پول فراوانی خرج کرده‌اید اما آن‌طور که انتظار داشته‌اید نتیجه نگرفته‌اید، بهتر است پول و وقتتان را بیش از این بیهوده هدر ندهید.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه هشتم آبان 1387ساعت 21:19  توسط ساناز  | 

"راز پوست صاف و براق ویکتوریا بکام"

ویکتوریا بکام، خواننده معروف و همسر دیوید بکام، از فضله پرندگان برای صاف و شفاف ساختن پوست خود استفاده می‌کند‍! ویکتوریا 100 پوند(حدود 173 دلار آمریکا) برای کرم پوستی گیشا می‌پردازد. این کرم، خمیری است که از فضله بلبل ساخته می‌شود و ویکتوریا آن را برای بهبود جوش و آکنه و صاف و براق نشان دادن پوست خود استفاده می‌کند.  ویکتوریا که اخیرا به ‍ ژاپن سفر کرده بود، از مشاهده پوست صاف و شفاف زنان ژاپنی حیرت‌ زده‌شد و سرانجام کشف کرد که علتش استفاده از فضله پرندگان است. او وقتی به آمریکا بازگشت، دریافت که برخی از سالن‌های زیبایی آمریکا نیز این درمان پوستی را انجام می‌دهند.به نقل از چینادیلی، ویکتوریا بکام در حال حاضر از این روش استفاده می‌کند و از پوست عالی خود لذت می‌برد. او همچنین در منزل از یک کرم تهیه شده از فضله بلبل، استفاده می‌کند. در ضمن ویکتوریا دوست نزدیک خود، کیت هولمز، بازیگر مشهور هالیوودی را تشویق می کند تا شعبه عطر مخصوص خود را افتتاح کند. گفته می شود که ویکتوریا سخت درگیر عطر همسرش دیوید و عطر کیت هولمز است و بسیار مشتاق است که در این زمینه فعالیت کند.

 

منبع

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و پنجم مهر 1387ساعت 11:31  توسط ساناز  | 

"تاثیر ماساژ صورت بر زیبایی چهره "

گفتگو با دکتر مریم یوسفی, متخصص پوست و مو

روزی نیست که متخصصان پوست با بیمارانی مواجه نشوند که شکایت از این دارند که فلان کرم گران قیمت، حلزون، خرچنگ و... را استفاده کرده،اما جوانی پوست را تجربه نکرده‌اند. یا فلان دستگاه اولتراسوند و ماساژ صورت را برای رفع چین و چروک و لیفتینگ پوست استفاده کرده‌اند اما به نتیجه مطلوب نرسیده‌اند. چه باید کرد؟ آیا تبلیغاتی که بدون کنترل در مجلات چاپ می‌شوند و آگهی‌هایی که در ماهواره درباره کرم‌های متعدد و دستگاه‌های جوان کننده گوناگون پخش می‌شود، از نظر علمی‌ثابت شده‌است؟ آیا ضمانت‌هایی که درباره محصولات و اثر آنها داده می‌شود واقعیت دارد؟ پاسخ این سوالات را باید افرادی که از این کرم‌ها و دستگاه‌ها استفاده می‌کنند، بدهند و اما ببینیم که واقعیت چیست؟ با خانم دکتر مریم یوسفی, متخصص پوست و مو و عضو هیات علمی‌ دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی درباره موثر بودن ماساژ پوست صورت به گفتگو نشسته‌ایم.

سوال: خانم دکتر، در کشورهای اروپایی و آمریکایی ماساژهای زیبایی صورت خیلی طرفدار دارد، چرا؟

نوع غربی ماساژ صورت به عنوان یک درمان زیبایی یک نوآوری جدید در قرن بیستم است و به خصوص در اروپا خیلی طرفدار پیدا کرده است. بسیاری از ماساژ درمان‌های معروف اروپایی در آمریکا نیز مشغول کار و تعلیم می‌شوند.این شکل از ماساژ صورت بیشتر جنبه زیبایی دارد تا درمانی. فواید احتمالی ماساژ صورت به روش غربی‌ها این‌ها است: بهبود وضعیت پوست صورت و قدرت عضلات صورت، استراحت کردن و ریلکس شدن عضلات صورت و چشم، بهبود سردرد‌های تنشی و دردهای صورت، تخفیف استرس و اضطراب و ریلکس شدن کلی بدن از نظر فیزیکی و روانی.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه پانزدهم مهر 1387ساعت 14:9  توسط ساناز  | 

"باکک ومکهای صورت چکار کنیم؟"

کک ومک (freckle):

کک و مک لک‌های کوچک قهوه ای و  روشنی است که بیشتر در افراد سفید پوست با موهای بلوند وچشمان آبی دیده می شود، این لکها بیشتر در صورت و گردن و شانه ها وجود دارد، در واقع در مناطقی که بیشتر در معرض نور آفتاب قرار دارند، پس نقش آفتاب در تشدید این لکها مشخص است همچنین این دسته از افراد در سنین بالاتر نیز بیشتر مستعد به ابتلاء خال می باشند.

لک حاملگی (Melasma):

لک‌های تقریبا بزرگی است که در نواحی پیشانی، گونه وچانه و معمولا به صورت قرینه بوجود می‌آید بیشتر در دختران وزنان جوان در سنین باروری دیده‌می‌شود، این لکها علل متفاوتی دارد که البته چون بیشتر در زنان حامله دیده‌می‌شود به این اسم شهرت دارد ولی در مردان هم وجود دارد، از جمله علل آن می توان قرصهای ضد بارداری وکیستهای تخمدانی را نام برد البته اثر آنها در طی مدت طولانی از بین می روند ولی گاهی دائمی می گردند.همانند همه لکها در اثر تابش اشعه خورشید پررنگتر می‌گردند.

لک های ناشی از کمبود تغذیه ای وبعضی بیماریهاوداروها:

کمبود بعضی ویتامینها مانند ویتامین A،  B12،C  و اسید فولیک می تواند سبب ایجاد لک نماید.  همچنین در بسیاری از بیماریها مانند بیماریهای کلیوی و کبدی وحتی در کم خونی و.....لکها دیده می شوند، از جمله علل دیگر آثار بهبود التهابات پوستی بر اثر سایئدگی یا سوختگی ویا بریدگی و حتی دستکاری وزخم نمودن جوشها، همگی می توانند از جمله علل دیگر لکها باشند. همانطور که در بالا گفته شد لکها علل مختلف دارند لذا بهتر است قبل از اقدام به هر کاری جهت برداشتن آنها با پزشک مشورت نمایید. چرا که بعضی از آنها ممکن است حتی بدخیم هم باشند.

 درمان:

امروزه روشهای مختلفی جهت درمان لکها توصیه می‌گردند که ازجمله آنها می‌توان به موارد ذیل به ترتیب اهمیت اشاره نمود:

1- استفاده از ضد آفتاب مناسب: از آنجایی که همه انواع لکها با تماس آفتاب پررنگتر می‌گردند استفاده از یک ضدآفتاب با SPF مناسب بسیار مهم است.

2- پوشش مناسب : استفاده از دستکش وکلاه و عینک

 3- رنگ برنده ها :این دسته از داروها که مشهور‌ترین آنها هیدروکینون هستند باید به مدت چندین ماه استفاده شوند وخیلی از مواقع نیز تاثیر به سزایی ندارند.

4- ایزو ترتینویین: این دارو نیز بدلیل خاصیت لایه برداری مورد استفاده دارد.

5- پیلینگ شیمیایی: در این روش که مانند سایر روشها باید با نظر پزشک انجام گردد با موادشیمیایی خاص(TCA,AHA)لایه برداری پوست انجام می گردد.

6- میکرودرم ابریژن: که یکی از شایعترین روشهای لایه برداری با حداقل عوارض می باشد نیز امروزه روش خوبی محسوب می گردد.(در مقالات بعدی بطور مفصل این روش توضیح داده خواهد شد)

7- لیزر: در این روش به کمک لیزر اقدام به برداشت لکها می نمایند.

 لازم به یادآوری است که تمامی روشهای گفته شده با یک جلسه مشکل را حل نمی کنند ونیاز به مداومت کارمیباشد، بهترین توصیه در این افراد استفاده از ضد آفتاب است وهمچنین در خیلی از موارد لکها غیر قابل درمان میباشند ویاهمانطور که قبلاً هم ذکر گردید اگر علت ایجاد آن برطرف گردد(مثل بیماریها و....) لکها نیز از بین خواهند رفت.

منبع

+ نوشته شده در  شنبه سیزدهم مهر 1387ساعت 13:23  توسط ساناز  | 

"سیب و زیبایی پوست"

اگر تا به حال فکر می کردید که منظور از غذا خوردن ، تغذیه و رشد سلول های بدن است ، سخت در اشتباه بوده اید ! البته فکر نکنید که تصورتان در این باره کاملا غلط بوده ؛ مسلم است که مصرف مواد غذایی برای بقای جانداران لازم است ، اما در صفحه زیبایی ، غذا خوردن می تواند فقط و فقط به قصد زیبایی شما باشد!

اگر از این به بعد مطالب این ستون را دنبال کنید و نکاتی را که هر هفته در مورد آن ها بحث می شود به دقت اجرا کنید ، نتیجه بسیار خوبی خواهید گرفت .میوه ها و سبزیجات ، از موادی هستند که به خاطر مغذی بودن شان ، همیشه مورد توجه محققان بوده اند و پزشکان هم توصیه زیادی به مصرف این مواد دارند . یکی از میوه هایی که خواص درمانی و تاثیر شگفت انگیز آن بر پوست ، از قرن ها پیش مشخص شده ، سیب است و همان طور که شاعر هم گفته و همه مادر کودکی زمزمه می کردیم ، «سیب میوه بهشته ، هر کی ندونه زشته!»  آب میوه سیب ، علاوه بر درمان نارحتی پوستی ، می تواند باعث لطافت آن شود . برای این کار کافی است یک فنجان آب سیب را به آب درون وان اضافه کنید و داخل وان دراز بکشید تا پوست تان نرم و تمیز شود . هم چنین ، اسید مالیک موجود در آب سیب ، به عنوان ماده آنتی اکسیدان عمل می کند .    البته شستن موها با آب سیب ، به عنوان آخرین ماده ای که به موهای می زنید ، یعنی بعد از شستن آن ها با شامپو ، باعث تنفس موهای سر و کنترل شوره موی سر می شود .

+ نوشته شده در  شنبه سیزدهم مهر 1387ساعت 0:13  توسط ساناز  | 

"برای جوانتر به نظر رسیدن به دستهایتان توجه کنید"

1) طریقه درست سوهان زدن ناخن‌ها‌ را بیاموزید.

برای جلوگیری از سست شدن و شکسته شدن ناخن‌ها‌، با یک سوهان ناخن ازیک سو آنها را سوهان بزنید. سوهان زدن از جهات مختلف آنها را سست کرده و باعث می‌شود که ناخن‌ها‌ شکننده شوند.

2) لاک‌ها‌ را به آرامی پاک کنید.

با بالا رفتن سن، ناخن‌ها‌ خشک و شکننده می‌شوند. با تغییر نوع لاک پاک کن می‌توانید به حفظ سلامت ناخن‌ها‌ کمک کنید، به گونه ای که به جای استفاده از لاک پاک کن‌ها‌ی حاوی مقادیر زیادی استون، از لاک پاک کن ملایم تری که مقدار استون به کار رفته در آن بسیار ناچیز است استفاده کنید، که همین سبب حفظ رطوبت و چربی طبیعی ناخن شده و به سلامت ناخن‌ها‌ بسیار کمک خواهد کرد.

 


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه چهارم مهر 1387ساعت 0:11  توسط ساناز  | 

"برنزه شدن بدون دردسر و عوارض"

مثل آفتاب بدرخشید

Bobbi Brown آرایشگر مشهور و نویسنده پرفروش ترین کتب زیبایی به شما راهکاری ساده برای زیبا برنزه شدن بدون سوختن پیشنهاد می‌دهد تا مثل افتاب بدرخشید!!

خانم براون می‌گوید:من همیشه عاشق رنگ پوست برنزه بودم و در نوجوانی هم تلاش زیادی كردم كه به آن برسم .اگر گذراندن تعطیلات با پختن در زیر آفتاب فلوریدا كاری از پیش نمی‌برد ، در دستشویی هواپیما تا رسیدن به مقصد ، در را به روی خودم قفل می‌كردم و یك عالمه از برنزه كننده مادرم به خودم می‌زدم . خدا را شكر كه از خطرات بودن در معرض نور خورشید آگاه شدم و الان هم فقط از برنزه كننده‌ها‌یی(برنزه كننده‌ها‌ مانند رژگونه‌ها‌ به عنوان لوازم آرایشی و به صورت موقت به كار می‌روند اما بر خلاف رژگونه‌ها‌ می‌توان آنها را به كل صورت زد) كه نیاز به نور خورشید ندارند برای بدست آوردن رنگ پوستی كه همیشه آرزویش را داشتم ، استفاده می‌كنم و امروزه هم انواع مختلفی از این برنزه كننده‌ها‌ به بازار آمده است .الآن از هر زمان دیگری آسانتر است كه یاد بگیریم چگونه از این برنزه كننده‌ها‌ استفاده كنیم كه پوستی برنزه داشته باشیم كه نه تنها طبیعی به نظر برسد بلكه ضرری هم نداشته باشد .

 


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و هفتم شهریور 1387ساعت 0:24  توسط ساناز  | 

"تاثیر نوشیدن آب روی رطوبت پوست"

آیا نوشیدن آب زیاد رطوبت پوست را زیاد می کند؟پاسخ این سوال منفی است. هیچ گاه تصور نکنید یک لیوان آبی که می نوشید بدن را شستشو می دهد پوست را مرطوب می کند سپس بصورت ادرار وارد مثانه می شود. این یک لیوان آب باید مراحل پیچیده ای را در کلیه طی کند با به صورت ادرار خارج شود. در این صورت هرگز تا تشنه نشده اید به تصور اینکه نوشیدن آب زیاد پوست شما را مرطوب می کند آب نیاشامید. چه بسا که همین یک لیوان آب برای کلیه دردسر ایجاد کند.

+ نوشته شده در  جمعه پانزدهم شهریور 1387ساعت 10:30  توسط ساناز  | 

"روانشناسی عطرها"

باورتان مي‌شود که عطرها هم روانشناسي داشته باشند؟ کارشناسان و مشاوران انتخاب عطر مي‌گويند با دانستن روانشناسي عطرها مي‌توانيد بر اساس شخصيتي که از خودتان و ديگران مي‌شناسيد براي سايرين يا خودتان عطر بخريد.

 

در عطرها از منابع گوناگوني مانند گل‌ها، برگ‌ها، روغن‌ها، پوست درختان و منابع حيواني و البته برخي منابع مصنوعي استفاده مي‌شود. به‌طور کل عطريات را به چهار دسته تقسيم مي‌کنند.

1) عطر: 20 درصد ترکيبات معطر

2) اودپرفيوم: 10 درصد ترکيبات معطر

3) اودتويلت: 5 درصد ترکيبات معطر

4) اودکلن: 2 درصد ترکيبات معطر


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه دهم شهریور 1387ساعت 14:17  توسط ساناز  | 

"بوتاکس; راز زیبایی هالیوودیها "

این نکته که ستارگان هالیوودی هرگز از بالا رفتن سن و از دست دادن طراوت پوست خود ترسی ندارند؛ سوال برانگیز است. بسیاری از مردم خواهان دانستن راز پوست زیبای آنها هستند. ما در اینجا پاسخ این سئوال را فراهم کرده ایم  و یکی ازاین رازها را با شما در میان می‌گذاریم...

با هم می خوانیم:

بوتاکس چيست؟

بوتاکس نام اختصاری سم بوتولینیوم است. این سم قوی از یک نوع باکتری با نام کلوستیریدیوم بوتولینیوم ترشح می‌شود. تزریق مقدار کمی از این ماده به طور مستقیم در ماهیچه، فعالیت ماهیچه را کم کرده و خطوطی را که در نتیجه پرکاری آن روی صورت به وجود می‌آید، از بین می‌برد. درنتیجه صورت جوان‌تر، صاف‌تر و شاداب‌تر به نظر می‌رسد. بوتاکس در سال 1895 کشف شد و برای اولین بار در سال 1980 در علم پزشکی هنگام آزمایش تاثیرات آن بر رفع گرفتگی عضلات گردن مورد استفاده گرفت.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه دهم شهریور 1387ساعت 10:12  توسط ساناز  | 

"کدام بهداشتی‌تر است: الکترولیز، اصلاح با تیغ، کرم‌های موبر، لیزر یا موم؟"

کدام بهداشتی‌تر است: الکترولیز، اصلاح با تیغ، کرم‌های موبر، لیزر یا موم؟

 

 

موم‌‌ها، تیغ، الکترولیز و حتی داروی نظافت، همه راه‌هایی برای خلاص شدن از مزاحمت موهای زاید است. ولی تا به حال فکر کرده‌اید که مناسب‌ترین روش برای حذف موهای زائد هر بخش از بدن کدام است؟

صورت

در این قسمت به چهار روش مناسب برای از بین بردن موهای صورت می‌پردازیم:

1) بی‌رنگ‌کننده: اگرچه بی‌رنگ‌کننده‌ها، موجب کندن مو نمی‌شوند اما رنگ مو را روشن می‌نماید، به نحوی که با رنگ طبیعی پوست هماهنگ می‌شود.

2) کرم و لوسیون‌های موبر: کرم‌ها و لوسیون‌ها برای از بین بردن موهای صورت، کاملا مناسب است و استفاده از آن آسان بوده و اغلب ناراحتی خاصی ایجاد نمی‌کند. در این روش معمولا مو را فقط از سطح پوست جدا می‌کنند بنابراین کراتین مو تحریک می‌شود (مانند روش استفاده از تراشیدن مو) و مو پس از رشد، سفت‌تر می‌شود.

3) نوارهای مومی: نوارهای مومی موها را گرفته و آنها را می‌پوشاند، به نحوی که کنده و یا بریده نمی‌شوند و در عوض، ریشه‌ها را به بیرون کشیده و سطح موردنظر را به مدت شش تا هشت هفته بدون مو نگه می‌دارد. نوارهای کوچک‌تر برای لب بالایی و ابروها ایده‌آل است و بهترین روش حذف مو برای صورت است. این نوارها حاوی لایه‌ای طبیعی از موم نخل هستند که موها را به طور کامل می‌گیرد. برای حداکثر تاثیر و حداقل ناراحتی، مهم است که پوست را محکم بگیرید و نوار مومی را خلاف جهت رشد مو بکشید. موم‌های اضافی باقی‌مانده روی پوست با استفاده از همان نوار و یا با سطح دیگر نوار قابل مرتفع کردن است.

دقت کنید: برخی از این نوارها، دارای موم نبوده و به جای آن از مواد شیمیایی که نوعی ژل را شکل می‌دهد، استفاده می‌کنند و بنابراین به خوبی موها را نمی‌گیرند.

4) الکترولیز کردن (از بین بردن موها با استفاده از جریان الکتریکی): این روش شامل وارد کردن یک سوزن نازک به داخل فولیکول مو و شارژ الکتریکی ریشه مو است تا آن را بکشد. با وجود این، یک سلول جدید ریشه می‌تواند در همان محل شکل گرفته و موجب رشد دوباره مو شود. این روش در مقایسه با سایر روش‌های حذف موهای زائد، نسبتا جدید، وقت‌گیر و گران است.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه دهم شهریور 1387ساعت 9:39  توسط ساناز  | 

"ببخشید!!می‌شه بپرسم عطرتون چیه؟؟"

نکات مهم در  چگونگی تست و استفاده از عطرها

هر چهار ثانیه یک عطر در جهان بفروش می‌رسد. ما همگی از شهرت مارک های مختلف شنیده ایم و همه روزه از عطرهای مختلف استفاده کرده‌ایم. 96% زنان و 73% مردان هر روز قبل از رفتن به کار خود یا برای رفتن به میهمانی عطر می‌زنند. در قرنهای گذشته هم از عطرها استفاده می‌شده است و در هر فرهنگی عطرها بسیار ارزشمند و مهم بوده اند.

 

 

ميزان در شناسايی عطر 40% است يعنی از عصاره‌ (اسانس، جوهره) به دست آمده 40% عطر خالص باشد و مابقی آن آب و الكل و ديگر افزودنی‌ها كه آن خالص‌ترين و گران‌ترين عطر‌هاست و به آن پرفیوم می‌گویند. حالا معياربندی عطرها از همين ميزان غلظت شروع می‌شود:


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه نهم شهریور 1387ساعت 9:45  توسط ساناز  | 

"ویتامین‌ها را بخوريم يا به پوستمان بمالیم؟"

به احتمال زیاد تا به حال متوجه وجود ویتامین‌ها در انواع كرم‌های صورت و به عنوان مكمل‌هایی كه برای پوست مفید هستند ،‌شده اید . خوب ، حالا كدامیك باید به پوست مالیده و كدامیك باید خورده شوند كه بتوان بهترین نتیجه را برای مراقبت از پوست گرفت .

برای رسیدن به جواب متن زیر را بخوانید :

ویتامین A

خوراكی : اكثر مردم از این ویتامین به اندازه كافی در رژیم غذایی خود دریافت می‌كنند كه دیگر نیازی به مكمل‌های آن ندارند .اگر بیشتر از 5000 واحد دریافت شود ممكن است خطر شكستگی لگن را افزایش دهد.

موضعی : نشان داده شده است كه ویتامین A موجب از بین رفتن جوش‌ها و كاهش ظهور خطوط و منافذ ریز می‌شود .

نتیجه : به طور موضعی به پوست بمالید . ویتامین A در این حالت بیشترین اثر را دارد. 

ویتامین B

خوراكی : این مكمل آنچنان نمی تواند پوست شما تقویت كند مگراینكه مشكلی ناشی از كمبود این ویتامین داشته باشید .

موضعی : تحقیقات نشان داده اند كه ویتامینهای B5 ) ، (B3) ) به همراه محصولات مراقبت از پوست ، به مرطوب شدن پوست و حتی یكنواخت كردن رنگ آن و از بین بردن لكه‌ها كمك می‌كند .

 نتیجه : به صورت موضعی استفاده شود . 

ویتامین C

خوراكی : مصرف ویتامین C تأثیرات منفی نور خورشید را با كاهش آسیب‌های ناشی از رادیكال‌های آزاد كه منجر به چین و چروك و سرطان می‌شود ، خنثی می‌كند .

موضعی : می‌تواند آسیب‌های ناشی از نور خورشید را كاهش داده و تولید كلاژن‌های پوست را افزایش دهد ، البته اگر از نوع مؤثر و با دوام خود باشد كه به این منظور باید بر روی برچسب‌ها به دنبال          "L-ascorbic acid " ، "ascorbic palmitate" یا "magnesium ascorbyl phosphate " گشت .

نتیجه: هم به صورت موضعی و هم به صورت خوراكی مصرف شود . 200 تا 500 میلی گرم به صورت قرص و كرم ویتامین C هم استفاده شود .

ویتامین E

خوراكی : خوردن 400 واحد ویتامینE  در روز می‌تواند چین و چروك‌ها را كاهش داده و فرم پوست را بهبود بخشد .پس بر روی برچسب‌ها به دنبال واژه  "d-alpha tocopherol" باشید .

موضعی : تحقیقات ابتدایی نشان می‌دهند كه ویتامین E ، آسیب‌های پوستی شدید ناشی از اشعة UV را كاهش می‌دهد .

نتیجه : الان آن را بخورید ، بعداً به پوست بمالید .

منبع

+ نوشته شده در  دوشنبه چهارم شهریور 1387ساعت 9:14  توسط ساناز  | 

"بهداشت در آرايشگاه زنان"

وقتي قصد داريد آرايشگاهي را براي آرايش و زيبايي خود انتخاب کنيد، چه معيارهايي را در نظر مي‌گيريد؟ نزديک بودن آرايشگاه به محل کار يا منزل؟ پايين بودن قيمت خدمات؟ به روز بودن مدل‌ها و امکانات آرايشي؟ با تجربه و با سابقه بودن آرايشگر؟ آيا معياري مانند اهميت به وضعيت بهداشت و رعايت استانداردهاي بهداشتي در يک آرايشگاه هم در انتخاب شما تاثيري دارد؟

 نکات بهداشتي هنگام اصلاح

 آرايشگران بايد پيش از شروع اصلاح، نخ را با الکل ضدعفوني کرده و بعد از پايان کار هم براي کاهش التهاب پوست مشتري، از پماد اکسيد روي استفاده کنند. بعد از استفاده هر مشتري، نخ بايد عوض شود تا يک نخ با پوست دو صورت تماس نداشته باشد. در غير اين صورت، احتمال انتقال بيماري‌هاي پوستي زياد است. براي مشتريان گذري، آرايشگر بايد تعدادي موچين ضدعفوني شده آماده داشته باشد و در طول روز يک موچين را تنها براي يک نفر استفاده کند. در پايان روز نيز همه موچين‌ها را براي ضدعفوني شدن در الکل قرار دهد.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  جمعه بیست و یکم تیر 1387ساعت 13:14  توسط ساناز  | 

"برنزه کردن، درست یا غلط؟"

نوردهی طبیعی یا مصنوعی؟

پاسخ به این بستگی دارد که شما از چه کسی سئوال کنید.

صنف سالن ها و باشگاه های برنزه کردن پوست در آمریکا، که نماینده هزاران سالن برنزه سازی در کل آمریکاست، اخیراً تبلیغ تمام صفحه ای در روزنامه نیویورک تایمز چاپ کرده و در آن ادعا نموده " دیگر استفاده از اشعه ماوراء بنفش برای برنزه کردن پوست کشنده نخواهد بود."

دلیل آن چیست؟ سارا لانگ ول، مدیر روابط عمومی این صنف میگوید: به دلیل بدنامی این صنف که توسط تولیدکنندگان محصولات ضدآفتاب و متخصصان پوست صورت گرفته، ما تعداد زیادی از مشتریان خود را از دست داده ایم!


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه هفدهم تیر 1387ساعت 12:48  توسط ساناز  | 

"طرز تهيه کرم زيبايي"

موم عسل: 1 قسمت ،آب مقطر: 2 قسمت

موم سفيد: 2 قسمت ، گلاب: 2 قسمت

لانولين: 2 قسمت ، روغن بادام شيرين : 4 قسمت ،کپسول ويتامين A و E از هر کدام 5 کپسول

موم عسل و موم سفيد و لانولين را در روي بخار آب قرار داده و خوب مخلوط کنيد تا رقيق شود و بعد روغن بادام شيرين را به آن اضافه کرده و بعد مايع را از روي حرارت برداشته و به آن آب مقطر و گلاب اضافه کرده و خوب مخلوط کنيد و به مدت 5 دقيقه دوباره روي بخار آب قرار داده و سپس بگذاريد تا سرد شود و بعد از سرد شدن ويتامين ها را به آن اضافه کنيد تا کرم آماده استفاده شود.

طرز تهيه کرم زيبايي 2:

پياز: 2 عدد، گلاب: 1 استکان

روغن: 100 گرم

شير:1 فنجان ، عسل : 1 قاشق

سه عدد پياز را رنده کرده و کاملا نرم کنيد و در حرارت بسيا رکم با يک روغن (بهتر است روغن کنجد باشد) بپزيد، در موقع پختن آن را به طور دايم به هم بزنيد و يک قاشق عسل و يک استکان گلاب و يک فنجان شير به آن بيافزاييد، وقتي تمام اجزاي ذکر شده به خوبي مخلوط شدند، مي توان آنرا بر روي نقاط پرجوش پوست ، بر روي بثورات جلدي، بر روي لکه هاي نارنجي رنگ پوست مانند کرم بماليد.

تذکر:

براي نگهداري در مدت زمان بيشتر بهتر است از شير در آن استفاده نکنيد.

در تهيه کرم هاي زيبايي از نشاسته پخته و گليسرين نيز مي توانيد استفاده کنيد.

+ نوشته شده در  چهارشنبه دوازدهم تیر 1387ساعت 14:2  توسط ساناز  | 

"طرز انتخاب و خرید حنا "

برای اینکه رنگ حنای شما تیره و خوب در بیاید  باید حنایی که میخرید تازه و رنگ سبزی داشته باشد. سعی کنید حنای خود را از شرکت های بنام بگیرید که درجه کیفیت آنها بالاست. خرید حنا در بسته های بزرگ و فله ای باعث هدر دادن پول شما میشود. برای اینکه این حنا ها بیشتر مناسب رنگ کردن مو هستند. پودراین  حنا درشت میباشد و مقادیر زیادی از ان در حین الک کردن از بین میرود.  حنایی که برای طراحی استفاده میشود باید خیلی ریز و تمیز باشد تا بتواند از نوک باریک قیف حنا بیرون بیاید. وقتی شما در کارتان حرفه ای شدید منظور مرا خواهید فهمید که چقدر کار کردن با حنایی که به درستی الک نشده و ریز نیست سخت و وقت گیر است. کیفیت حنا با گذشت زمان و ماندن در قفسه مغازه ها پایین میاید. حنا باید از هرنوع مواد شیمیایی و رنگرزی دیگر بدور باشد. به هیچ عنوان از حنای مشکی و حنای سیاه استفاده نکنید. استفاده از حنای سیاه بسیار خطرناک است. در بعضی ها میتواند باعث بروز حساسیت شود. حتی اگر کسی خود خطرات آن را قبول کند باز شما زیر بار استفاده از حنای سیاه نروید. حنای سیاه در واقع همان حنای معمولی است که با رنگ موی سیاه مخلوط شده است . فرض کنید که رنگ شیمیایی یک شب تا صبح روی پوست بدن شما باقی بماند چه اتفاقی میتواند بیافتد.

 اگر در عکس بالا دقت کنید طرح دلفین که به صورت زخم سوختگی دیده میشود را در بازوی شخصی که از حنای سیاه استفاده کرده است را میتوانید تثخیص دهید. اگر حنای با کیفیتی پیدا کردید و خواستید به مقدار زیاد بخرید سعی کنید اضافی حنای خود را در فریزر تازه نگه دارید. حرارت باعث میشود حنای با خاصیت رنگدهی بالا به عمل آید ولی همان حرارت باعث میشود که کیفیت پودر حنا با گذشت زمان کاهش پیدا کند.بعد از اینکه حنای خود را تهیه کردید باز آنرا قبل از استفاده با الک های پارچه ای ریز الک کنید. این کار علاوه براینکه خار و خاشاک و دانه های درشت را از حنای شما جدا می کند هوای موجود در پودر را آزاد می کند این کار کمک میکند که خمیر حنای شما یکدست دربیاید.  شما اگر اهل رنگ کردن موی خود با حنا هستید میتوانید حنای باقی مانده از الک خود را برای رنگ مو استفاده کنید. حنای ممتاز یکی از شرکتهای معتبر حنا میباشد که کیفیت حنای آن خوب میباشد.پاکستان و هندوستان و مراکش به خاطر گرم بودن هوا در این کشور ها حنای خوبی تولید میکنند ولی باید حنا در هر شرایطی تازه باشد. برای اینکه ممکن است که رنگ قوی از آنها بدست نیاید.

منبع:آکادمی آرايشگران

+ نوشته شده در  سه شنبه چهارم تیر 1387ساعت 17:53  توسط ساناز  | 

"ماسکهای زیبایی مخصوص پوستهای چرب و خشک ‏"

می‌توانید از انواع ماسکها ی موثر برای پوست صورت خود که به راحتی می توانید آن را در منزل تهیه کنید استفاده ببرید .  ماسکها معمولا از مواد طبیعی و قابل دسترسی تهیه می‌شوند که اکثر خانمها و دختران جوان خودشان به راحتی می‌توانند در منزل تهیه کرده و از اتلاف وقت در سالنهای آرایشی خودداری کنند.

ماسکها می‌توانند برای پاکیزه کردن و خروج مواد زاید از منافذ پوستی و نرم و لطیف کردن پوست بسیار مفید باشند.در هنگام زدن انواع ماسکها باید به این نکته توجه داشت که حتی الامکان از صحبت کردن و بخصوص خندیدن خودداری شود تا ماسک تاثیر مثبت خود را بر روی پوست داشته باشد.

 

میتوان ماسک را به جای آ ب، بوسیله ی پنبه ی آغشته به گلاب از سطح پوست پاک کرد.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه نوزدهم خرداد 1387ساعت 17:43  توسط ساناز  | 

"مواد ضد آفتاب مناسب هر سنی "

مواد ضد‌آفتاب همپز با اس پی اف ٣٠ مناسب هر سنی. یکی از مزیت های این مواد این است که ضد آب هم هست. یعنی اگر شما میتوانید در حین شنا از آن استفاده کنید. باز خاصیت حمایتی در مقابل اشعه آفتاب را دارد. و مزیت دیگر آن این است که منافذ پوست را نمیبندد و کمک میکند که پوست بتواند نفس بکشد. 

 شما آگر که بخواهید از مواد برنزه استفاده کنید باز احتیاج به موادی دارید که پوست شما را در مقابل اشعه آفتاب محافظت کند. داشتن مواد تن و برنزه به  این نیست که شما ایمن هستید. مخصوصا اگر شما تینجیر هستیدو یا در مناطق خیلی گرم زندگی میکنید حتما باید از مواد ضد آفتاب بالای ٣٠ استفاده کنید.یکی از مواد برنزه خوب در مارکت مواد ST.tropez و دیگری fake bakeهست که باز به خاطر نداشتن مواد اس پی اف پیشنهاد میشود که از موادی اس پی اف دار هم همراه این مواد استفاده کنید.برای اطلاعات بیشتر به سایت  TanTans.com مراجعه کنید که انواع جدید از مواد تن و برنزه را دارند.

+ نوشته شده در  شنبه هجدهم خرداد 1387ساعت 12:12  توسط ساناز  | 

"خالکوبی مدرن یا ایدز"

تاتو و آرایش دائم سال‌ها در فرهنگ‌ها و میان ملل مختلف مرسوم بوده است. اما امروزه در میان زنان و مردان مُد شده است. تاتو کردن ابرو، چشم و لب به صورت‌ آرایش دایم و ترسیم نقوش مختلف بر روی بدن، این روزها طرفداران زیادی دارد. بعضی افراد آن را به‌عنوان راهی برای زیباتر شدن برگزیده‌اند، ولی برای بعضی دیگر راهی برای مطرح کردن خود در میان مردم و کسب هویت می باشد.

تاتو کردن ممکن است فقط چند دقیقه طول بکشد. امّا قبل از آن بهتر است درباره‌اش تحقیق کنید و بیشتر بدانید تا با برداشتن گام‌هایی در راه محافظت از سلامت خود، دچار پشیمانی نشوید. تاتو نشانه یا طرحی دائمی است که با کاشتن رنگ‌دانه‌ها داخل پوست به‌وجود می‌آید. سوزن یک میلی‌متری داخل پوست می‌شود. یک سوزن به سر یک ابزار دستی که با برق کار می‌کند، متصل می‌شود و با سرعت زیاد پوست را سوراخ سوراخ می‌کند و رنگ را داخل پوست تزریق می‌کند، تقریباً مثل کاری که سوزن چرخ خیاطی انجام می‌دهد. این ابزار قطرات کوچک جوهر را به داخل سلول‌های لایه درم پوست تزریق می‌کند. سلول‌های این لایه پایدارند، بنابراین تاتو به صورت دائمی روی پوست باقی می‌ماند. اگر این جوهر فقط در خارجی‌ترین لایه پوست یعنی اپیدرم تزریق شود، چون سلو‌ل‌های این لایه مرده‌اند، از سطح پوست برداشته شده و رنگ تاتو باقی نخواهد ماند. در ابتدا محل تاتو ممکن است متورم و پوست پوست شود. در 24ساعت اول پس از تاتو مقداری خون از پوست تراوش می‌کند و تراوش مایع شفاف و زردرنگی تا چند روز طبیعی است. تاتو کردن برای بعضی افراد درد کمی دارد، ولی شاید برای دیگران تجربه‌ای دردناک باشد.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  جمعه سوم خرداد 1387ساعت 14:5  توسط ساناز  | 

مطالب قدیمی‌تر